ارزیابی گیشه سینماها و آمار فروش به روایت پخش كنندگان

ارزیابی گیشه سینماها و آمار فروش به روایت پخش كنندگان سام فیلم: آخرین آمار فروش فیلم های سینمایی روی پرده درحالی توسط پخش كنندگان اعلام گردید كه بعضی از آنان معتقد هستند كه میزان فروش فیلم ها نسبت به سال قبل و حتی هفته های اخیر كاهش داشته است.


حبیب اسماعیلی _مدیر دفتر پخش رسانه فیلمسازان_ در مورد میزان فروش فیلم سینمایی «خرگیوش» به كارگردانی «مانی باغبانی» بیان كرد: این فیلم تابحال دو میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان فروش داشته و هم اكنون چهار سالن سینمایی در تهران و حدود ۱۰ سالن سینمایی در شهرستانها در اختیار دارد. البته با عنایت به اینكه نمایش این فیلم در تهران روبه آخر است اما در سینماهای شهرستانها همچنان ادامه خواهد داشت.

او در ادامه توضیح داد: اكران این فیلم در هفته های گذشته بهتر بود اما به صورت كلی چون فیلم های روی پرده زیاد است و تعداد سالن های سینمایی نسبت به آن كمتر است، شرایط مطلوبی برای هیچ یك از فیلمسازان وجود ندارد و الان ما بیشتر سالن هایمان را از دست داده ایم و از هفته دیگر هم ماه رمضان شروع می گردد و همینطور اخیرا فیلم های جدیدی اكران شده اند، همه اینها بر میزان فروش اثرگذار است.

احمد مختاری پخش كننده فیلم سینمایی «خجالت نكش» ساخته «رضا مقصودی» درباره میزان فروش این فیلم اظهار داشت: «خجالت نكش» كه حدودا ۹ روز است كه روی پرده سینما رفته، تابحال با در اختیار داشتن ۲۶ سالن سینمایی در تهران و ۲۴ سالن در شهرستان ها، ۴۸۵ میلیون تومان فروش داشته است.

او با اشاره به اینكه فیلم «فراری» به كارگردانی علیرضا داودنژاد اكنون فقط در چند شهرستان روی پرده است درباره شرایط نمایش فیلهای روی پرده اظهار نمود: چون اكران فیلم های نوروزی رو به آخر است، شرایط فروش فیلم های جدید رو به بهبود و بالا رفتن است و ترجیح می دهیم كه فیلم مان را با وجود ترافیك اكران و نمایش همزمان چند فیلم، به نمایش بگذاریم زیرا بالاخره كسی كه بخواهد فیلمی را ببیند شرایط برایش مهیا باشد.

غلامرضا فرجی درباره مقدار فروش انیمیشن سینمایی «فیلشاه» كه توسط حوزه هنری پخش می شود، اظهار نمود: این انیمیشن سینمایی كه از اواخر اسفندماه روی پرده رفته است، تابحال شش میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان فروش داشته است. این انیمیشن سینمایی اكنون در ۷۰ سالن به نمایش در می آید و می تواند تا سقف ۱۰ هفته روی پرده سینماها باقی بماند.

او همینطور افزود: فیلم سینمایی «جشن دلتنگی» به كارگردانی پوریا اذربایجانی كه از ۱۲ اردیبهشت ماه به نمایش درآمده، با در اختیار داشتن ۲۰ سالن در تهران و شهرستان، ۴۰ میلیون تومان فروش داشته است.

فرجی در ادامه بیان كرد: آماری كه اكنون وجود دارد نشان داده است كه ما با كاهش فروش مواجه شده ایم ولی همچنان فیلم هایی كه در اكران اول سال بودند به نسبت فیلمهای دوم فروش بیشتری داشتند كه بخش عمده ای از آن به علت تبلیغات فیلم ها در فضای مجازی است كه با عنایت به فیلترینگ صورت گرفته دچار محدودیت شده است، در مقابل آن هم مدیران فرهنگی می توانستند این خلا را پُر كنند و صداوسیما و شهرداری كه فضاهای فرهنگی در اختیار دارند می توانند كمك شایانی در این مورد داشته باشند.

علی سرتیپی _ مدیرعامل موسسه پخش فیلمیران _ آمار فروش فیلم های سینمایی «به وقت شام»، «عصبانی نیستم»، «چهارراه استانبول» و «تگزاس» را بدین سان بیان كرد: فیلم سینمایی «به وقت شام» به كارگردانی ابراهیم حاتمی كیا تابحال ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش داشته و هم اكنون در ۴۲ سالن سینمایی به نمایش در می آید. همینطور فیلم «عصبانی نیستم» به كارگردانی رضا درمیشیان كه از ۱۲ اردیبهشت ماه روی پرده رفته است، تابحال یك میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان فروش داشته كه هم اكنون ۶۳ سالن سینمایی در اختیار دارد.

او ادامه داد: فیلم سینمایی «چهارراه استانبول» با در اختیار داشتن ۶۷ سالن، ۸۳۰ میلیون تومان فروش داشته و سینمایی «تگزاس» به كارگردانی مسعود اطیابی كه از اواخر فروردین به نمایش درآمده با اكران در ۷۰ سالن، تابحال پنج میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان فروش كرده است.

او معتقد می باشد كه این هفته فروش سینماها نسبت به هفته گذشته افت داشته است، اما نسبت به سال قبل در همین ماه، هم با افزایش مخاطب و هم افزایش فروش مواجه هستم البته نسبت به سینمای كورش این ارزیابی را دارم.

محمدرضا صابری از دفتر پخش نورتابان درباره آمار فروش فیلم سینمایی «آن سوی ابرها» به كارگردانی «مجید مجیدی» اظهار داشت: این فیلم كه تابحال با زبان اصلی و زیرنویس فارسی در شش سینما به نمایش درآمده است، ۷۶ میلیون تومان فروش داشته و مقرر است از ابتدای ماه مبارك رمضان با دوبله فارسی و به طور گسترده در سینماهای سراسر كشور به نمایش دربیاید.

همایون امكانیان _مشاور پخش نیكان فیلم_ هم درباره میزان فروش دو فیلم سینمایی «خوك» و «مصادره» اظهاركرد: فیلم سینمایی «خوك» به كارگردانی مانی حقیقی تا كنون با نمایش در ۲۰ سالن، ۲۵۰ میلیون تومان فروش داشته است. همینطور فیلم سینمایی «مصادره» به كارگردانی مهران احمدی توانسته به فروش بیش از ۱۴ میلیارد تومان دست پیدا كند.

او درباره شرایط اكران فیلم ها هم توضیح داد: با عنایت به شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی كه تاثیر زیادی بر مردم گذاشته و ذهن آنها را مشغول كرده است، شاهد افت فروش فیلمها نسبت به ماه قبل هستیم و به نظر می رسد میزان فروش فیلم ها كمتر شده است و حتی نسبت به سال قبل در همین ماه شاهد پایین آمدن استقبال مردم از سینما هستیم.


1397/02/21
18:44:12
5.0 / 5
4499
تگهای خبر: اكران , انیمیشن , سینما , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال