یك مدیر حوزه هنری مطرح كرد:

كاهش 20 درصدی مخاطبان سینما

كاهش 20 درصدی مخاطبان سینما به گزارش سام فیلم مدیرعامل موسسه بهمن سبز از كاهش 20 درصدی مخاطبین سینماهای كشور در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل اطلاع داد.


به گزارش سام فیلم به نقل از روابط عمومی حوزه هنری كردستان؛ محمود كاظمی امروز چهارشنبه(19 مهرماه) در پنجمین نشست سراسری مدیران امور سینمایی حوزه هنری در سنندج، اظهار نمود: یك سال از نشست قبلی گذشت و چهار سال از فعالیت بهمن سبز می گذرد و در طول این چهار سال اقدامات خوبی توسط این موسسه انجام شده است.
مدیرعامل موسسه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبز وابسته به حوزه هنری اضافه كرد: اخلاق مداری ركن اصلی این مجموعه است و اخلاق جایگاه والایی در دین اسلام دارد و باید بكوشیم این مهم را سرلوحه كاری خود قرار دهیم.
وی با اشاره به اینكه كم گذاشتن در كارها، حاضر نبودن در محل خدمت و همسونبودن با سیاست های سازمانی با اخلاق مداری همخوانی ندارد، اضافه كرد: همكاران ما در مجموعه با تلاش مضاعف و ارتباط و تعامل خیلی خوب با مسئولان بستر توسعه اهداف سازمان و افزایش آمار در مراجعین سینما را فراهم سازند.
كاظمی تصریح كرد: امیدواریم در این نشست بستری برای بیان مشكلات و عوامل افت سینماها در كشور فراهم شود.
وی به گزارش عملكرد چهار سال موسسه بهمن سبز اشاره كرد و اظهار داشت: هدف اصلی ما از تشكیل این موسسه سبز كردن تمام سینماها در سراسر كشور است.
مدیرعامل موسسه بهمن سبز درآمد شش ماهه امسال سینماهای حوزه هنری را 142 میلیارد تومان عنوان كرد و اظهار داشت: این رقم در سال 92 حدود 42 میلیارد تومان بود.
به گفته وی، در شش ماهه نخست امسال حدود دو میلیون و 520 هزار نفر مخاطب سینماها بوده اند كه در كل كشور حدود 20 درصد كاهش داشته است.
كاظمی با اشاره به اینكه تعداد سینماها در طول ماموریت این موسسه از 65 سینما به 94 سینما افزایش یافته است، اظهار داشت: ظرفیت صندلی سالن های سینمایی در سال 92 حدود 27 هزار و 462 صندلی بود كه این آمار در سال 96 به 46 هزار صندلی رسیده است.
وی ساماندهی منابع انسانی را خاطرنشان كرد و اظهار داشت: جذب نیروهای كارآمد و تحصیل كرده و جایگزین كردن با كاركنان بیسواد، كم سواد و بی انگیزه، برگزاری 8 دوره كارگاه آموزشی، نشست های تخصصی و تبادل تجربه برای مدیران سینما و امور سینمایی استان ها انجام شده است.
مدیرعامل موسسه بهمن سبز اظهار داشت: هم اكنون 343 نیرو در این موسسه فعالیت دارند كه پنج نفر فوق لیسانس، 62 نفر لیسانس و 189 نفر دیپلم هستند.
وی انتشار دو كتاب، ساخت تیزر بازسازی سینماها، تولید بیش از دو هزار خبر در فاصله سال 92 تا 96 و راه اندازی صفحه اینستاگرام را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان كرد و اظهار داشت: هم اكنون تمام سینماهای كشور به سیستم نمایش دیجیتال مجهز است.
كاظمی تصریح كرد: تجهیز كردن سالن ها در طول این سال ها با تلاش و جدیت بسیار بالایی انجام شده است اما متاسفانه هزینه سینما با نمایش اصلا جور در نمی آِید.
وی با اشاره به اینكه الان هزینه های گزافی را سینماداران متقبل می شوند، اظهار داشت: متاسفانه دولتمردان ما سینماداران را رها كرده اند و این سینمادار با این همه هزینه بالا چگونه می تواند قامت خویش را راست نگهدارد.
مدیرعامل موسسه بهمن سبز خاطرنشان كرد: در طول سه سال قبل بازسازی های خوبی در سطح سینماهای كشور انجام شده و 14 سینما در این راستا به صورت ویژه كارهای خوبی انجام شده است.
وی با اشاره به اینكه با كمترین زمان و هزینه ها در این راستا كار شده است، تصریح كرد: بعضی از سینماها در سطح كشور بازسازی شده و تعدادی از اینها در آینده نزدیك به بهره برداری می رسد. 

1396/07/19
23:18:05
5.0 / 5
4834
تگهای خبر: حوزه هنری , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال