همیاری اهالی سینما با بیماران ام اس

همیاری اهالی سینما با بیماران ام اس سام فیلم: جمعی از اهالی سینما بیماران ام اس را در تكمیل 70 هزار قطعه پازل به منظور ثبت در گینس همیاری كردند.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش رسیده، انجمن ام اس ایران سوم تیر اقدام به تهیه پازل هایی كرد تا بیماران ام اس آنها را تكمیل كنند و این اقدام در گینس ثبت گردد.
این انجمن سوم تیرماه تعدادی از این میزها را به هنرمندان سینمای ایران اختصاص داد تا در تكمیل و مستندسازی جهانی، سینمای ایران هم نمایندگان خویش را كنار بیماران مبتلا به ام اس ثبت كند.
بیش از ۷۰ میز، هر یك واجد یك پازل ۱۰۱۵ قطعه ای كه چیدمان آن ۱ تا 5 ساعت به صورت تیمی طول می كشید تهیه و پازل ها از جانب بیماران ام اس و هنرمندان تكمیل شد. این بزرگترین پازل است كه با مبحث «سمفونی لك لك ها » با 70 هزار قطعه در لیست گینس ثبت جهانی می گردد.
ساخت بزرگترین پازل «سمفونی لك لك ها» از سی خرداد تا سوم تیر با حضور اقشار مختلف در پردیس مگامال شهرك اكباتان انجام گرفت و بهانه ای شد تا مردم دریابند «همه ما در زندگی یك پازلیم» كه اگر به هم نزدیكتر شویم، با انسجام و امید شكل می گیریم.
امروز در جامعه ای زندگی می نماییم كه بالغ بر۷۰ هزار نفر مبتلا به ام اس زندگی می كنند و پازل ها به همین منظور انتخاب شده است.
همچنین هنوز نمی توانیم جلوی این بیماری بایستیم و از ورودش به زندگی مردم جلوگیری نماییم اما می توانیم به جامعه كمك نماییم تا با ناآگاهی و قضاوت زندگی را برای مبتلایان سخت یا سخت تر نكند.
انجمن ام اس با شعار «در كنار هم در برابر ام اس» اقدام به برپایی «سمفونی لك لك ها» كرد و هنرمندانی همچون لیلی رشیدی، تینا پاكروان، ستاره اسكندری، مستانه مهاجر، آزاده اسماعیل خانی، علیرضا شجاع نوری، هادی حجازی فر، احمد حامد، مجید مظفری و نیكی مظفری در تكمیل و چیدمان پازل ها مشاركت داشتند.

1397/04/05
13:19:57
5.0 / 5
5409
تگهای خبر: سینما , هنرمند , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال