اكران دو لكه ابر با یادی از امیر نادری، فریدون گله

اكران دو لكه ابر با یادی از امیر نادری، فریدون گله سام فیلم: مراسم اكران افتتاحیه و آیین دیدار فیلم سینمایی «دو لكه ابر» به كارگردانی مهرشاد كارخانی با یادی از فریدون گله، امیر نادری در موزه سینما برگزار گردید.


به گزارش سام فیلم به نقل از روابط عمومی فیلم دو لكه ابر، مهرشاد كارخانی كارگردان این فیلم با اشاره به اهمیت نقش كارگردان هایی همچون فریدون گله و امیر نادری در سینمای ایران اظهار داشت: امشب می خواهم نمایش این فیلم را به این دو كارگردان بزرگ و اثرگذار تقدیم كنم چونكه امیر نادری با فیلم هایش چگونه دیدن و مبارزه در سینمای مستقل را به من آموخت و فریدون گله كه با آثارش جسارت و شناخت شخصیت های فیلم های خیابانی را به ما آموخت.
وی افزود: متاسفانه امیر نادری و فریدون گله پس از سال ۵۷ اجازه پیدا نكردند تا جریان سینمای خیابانی را ادامه دهند و امیر نادری به خاطر برخی شرایط موجود مجبور به مهاجرت شد و فریدون گله هم به شكلی حبس شد.
كارگردان فیلم «دو لكه ابر» درباره دلایل و انگیزه شخصی ساخت این فیلم اظهار داشت: در جریان تحولات اجتماعی سال ۵۷ عده خیلی از افراد در این حوادث ناپدید و گم شده اند و هیچگاه پیدا نشدند و به شكلی خود ما هم ۴۰ سال است كه گمشده ایم!
كارخانی با اشاره به اینكه گم شدن افراد مساله بسیار مهمی است اظهار داشت: وقتی خانواده ای فردی را گم می كند دچار مشكلات زیادی می گردد اگر دختری از خانواده ای گم شود تلخی آن بسیار زیاد است چونكه با عنایت به شرایط كشور ما وقتی یك دختری گم می گردد نخستین مساله ای كه به ذهن خانواده او خطور می كند این است كه آیا او مورد تجاوز قرار گرفته است یا نه.
وی افزود: كسی كه گمشده ای دارد آرام آرام به مرگ نزدیك می گردد و هیچ شبی را راحت نمی خوابد. متاسفانه در كشور ما هیچ نهاد دولتی و NGO وجود ندارد كه به مساله گمشدگان بپردازد. در حالیكه در كشورهای پیشرفته برای این مساله نهادهای مختلف وجود دارد و آن را پیگیری می كنند.
كارخانی با تشكر از همه عوامل و سازندگان این فیلم از آنها دعوت كرد كه به روی سن بیایند.
مجید عباسی تهیه كننده فیلم طی سخنانی اظهار داشت: گم شدن و گم گشتگی پدیده ای بسیار عجیبی است و ما در فیلم «دو لكه ابر» سعی كردیم به این مساله كه سال ها در سینمای ایران محجوب مانده اشاره نماییم.
ستار اوركی آهنگساز فیلم هم اظهار داشت: فیلم «دو لكه ابر» پنجمین همكاری من با مهرشاد كارخانی است و هركدام از این فیلم ها كه من در كنار او بودم و خوشحالم كه توانستم بخشی از مسوولیت خویش را در ساخت فیلمی مستقل ایفا كنم.
یاسمن چراغعلی مستندساز كه از نزدیك با پدیده گم شدن نزدیكان خود آشنا بود با تشكر از برگزاری این مراسم اظهار داشت: برادر من مدت ۹ روز گم شده بود و ما فقط توانستیم با انتشار آگهی گمشده و كمك به حمایت سینماگران و اهالی رسانه همچون محمدرضا دلپاك و پرویز پرستویی توانستیم او را پیدا نماییم.
وی افزود: متاسفانه ما در این بخش حمایت لازم و كافی قانونی و نیروی انتظامی را نداریم و وقتی فردی گم می گردد اعضای خانواده او نمی دانند باید به كدام دستگاه رجوع كنند.
علی اعلایی منتقد سینما كه اجرای مراسم را برعهده داشت با اشاره به اینكه سینمای خیابانی ریشه در سینمای آلمان دارد، اظهار داشت: در سینمای ایران قبل و پس از انقلاب آثار خوبی ساخته شد كه به شكلی به نام سینمای خیابانی شناخته می شود. ما در سینمای خیابانی با قهرمان مواجه نیستیم بلكه با ضدقهرمان مواجهیم. این فیلم ها معمولا با استقبال بسیار خوبی در سینمای ایران همراه شده است.
در این مراسم افرادی همچون بهزاد خداویسی، امین جعفری، نگین صدق گویا، محتشم مهدوی پور، نادرسماواتی، محمدرضا دلپاك، مازیار شیخ محبوبی، بهروز دین یاریان، مجید عباسی، ستار اوركی، نیوشا مدبر، امید علومی، فریور معیری، حمیدغلامی، مجید رحیمیان، عسل هاشمی، سودابه صفری، نیما مدبر، امیر توكلی، بهرنگ دزفولی زاده، علی زندی حضور داشتند.
فیلم سینمایی «دو لكه ابر» به كارگردانی مهرشاد كارخانی هم اكنون در گروه هنر و تجربه در حال اكران است.

1397/06/18
14:37:39
5.0 / 5
4490
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال