در افتتاحیه ی جشنواره ی فیلم مقاومت در لبنان چه گذشت؟

در افتتاحیه ی جشنواره ی فیلم مقاومت در لبنان چه گذشت؟ به گزارش سام فیلم جشنواره بین المللی فیلم مقاومت ۱۲ آذر ماه در لبنان شروع به كار كرد.


به گزارش سام فیلم به نقل از روابط عمومی جشنواره بین المللی فیلم مقاومت؛ در افتتاحیه این جشنواره با حضور شیخ علی ظاهر رئیس موسسه الرسالات لبنان، تعدادی از سینماگران و هنرمندان و مدیران رسانه ای لبنان و هیاتی از سینماگران ایرانی متشكل از محمد خزاعی دبیر جشنواره، حسین صابری مدیر عامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، محمد حبیبی مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت فتح، محمدعلی باشه آهنگر، سید محمود رضوی، محمدحسین مهدویان، رضا رستگار و علاقمندان سینمای مقاومت در بیروت برگزار گردید.
شیخ علی ظاهر رئیس موسسه الرسالات لبنان طی سخنان كوتاهی ضمن خوشامدگویی به هیات ایرانی برگزاری این جشنواره را در لبنان تداوم جریان فرهنگی مقاومت خواند و عنوان كرد: سینما می تواند ابزاری باشد تا ما حقانیت، پایداری و مظلومیت و موفقیت های جریان مقاومت در مقابل استكبار را دوباره به مردم جهان یادآور شویم.
وی افزود: سینما در دنیا بیشتر ابزار سرگرمی است اما برای ما رسانه است.
رئیس موسسه الرسالات لبنان ابراز امیدواری كرد تا جشنواره مقاومت بتواند در لبنان دستاوردهای ماندگاری در زمینه ثبت و روایت و تصویر فرهنگ مقاومت داشته باشد. مردم ما هم مانند ملت ایران با فرهنگ مقاومت می زیند.
در ادامه، محمد خزاعی دبیر جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، اظهار داشت: خوشحالم كه افتتاحیه جشنواره با فیلم «ماجرای نیمروز» بود و در جمع فعالان مقاومت در لبنان نمایش داده می شود.
وی اضافه كرد: جشنواره فرصتی است برای طرح مسائل انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مقاومت و اخلاق برای مردم كشورمان و همفكرانمان در دنیا.
به گفته وی، درست است كه سینما در ایران قدمت بیشتر از صد سال دارد اما سینمای مقاومت، سینمای پس از انقلاب اسلامی است و امروز هم نسل های من كه متولدین پس از انقلاب اسلامی هستند در كنار نسل اول انقلاب دستاوردهای مقاومت را در سینما به تصویر می كشند.
خزاعی با بیان اینكه، ۴۰ سال پیش در كشور من هم كار در سینما برای انقلابیون خواب و خیال بود، امروز ۱۵ دوره جشنواره سینمای مقاومت برگزار می گردد اشاره كرد: شاید امروز برای شما هم تولید فیلم یك آرزو باشد اما همه ما حاضریم كمك نماییم تا در سال های آینده لبنان جشنواره خودش را داشته باشد.
وی افزود: زنده نگه داشتن فرهنگ شهادت و یاد شهدا كمتر از شهادت نیست و تبریك می گوئیم كه با برگزاری این هفته فیلم به ترویج و تقویت جریان فرهنگی مقاومت كمك می گردد و به شیخ علی ظاهر تبریك می گوئیم كه بعنوان یك فرمانده فرهنگی مقاومت همیشه در صحنه ها حضور دارد.
دبیر جشنواره بین المللی فیلم مقاومت عنوان كرد: یقین دارم كه پیروزی نزدیك است. نصر من الله و فتح فریب و در وعده الهی تردیدی نیست. امروز ایران و لبنان چشم امید خیلی از كشورهای جهان هستند. خیلی از كشورها امروز بیش تر نگران قدرت فرهنگی ما هستند تا قدرت نظامی و این را اذعان دارند كه قدرت فرهنگی به مراتب خطرناك تر از قدرت نظامی است.
به گفته وی، برای شكل گیری قدرت فرهنگی مقاومت كه جرقه اش در حوزه سینما با همین جشنواره مقاومت خورده است نیازمند همگرایی و انسجام جهانی هستیم. از این روست كه این رویداد اهمیت پیدا كرده است و تمام فیلمسازانی كه در دنیا هستند و با ما همگرایی دارند به این جریان ملحق می شوند.
بنا بر این گزارش، علاوه بر برنامه های مختلف و نمایش آثار مستند و كوتاه، چهار فیلم سینمایی «سرو زیر آب» به كارگردانی محمدعلی باشه آهنگر، «تنگه ابوقریب» به كارگردانی بهرام توكلی، «ماجرای نیمروز» به كارگردانی محمدحسین مهدویان و «امپراطور جهنم» به كارگردانی پرویز شیخ طادی همزمان با جشنواره در بیروت به نمایش در می آیند.
جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در ادوار برگزاری اش، تاكنون، موفق شده است ۴۷ هفته فیلم مقاومت را در كشورهای مختلف همچون روسیه، قزاقستان، تاجیكستان، افغانستان، تركیه، فنلاند، نیجریه، هند، سوریه، لبنان، غزه و... برگزار كند.1397/09/13
15:07:39
5.0 / 5
4511
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال