در گزارش سام فیلم عنوان شد؛

سهم ۶۷ میلیونی بدلكاران سینما از عیدی یك میلیارد تومانی ارشاد

سهم ۶۷ میلیونی بدلكاران سینما از عیدی یك میلیارد تومانی ارشاد به گزارش سام فیلم مجید علیزاده رئیس صنف بدلكاران سینما از اعطای عیدی ۴۰۰ هزار تومانی به همه ۱۶۸ عضو این صنف اطلاع داد.به گزارش سام فیلم به نقل از مهر، در ادامه شفاف سازی اصناف خانه سینما درباره سهمی كه از عیدی یك میلیارد تومانی وزارت ارشاد به سینماگران نصیب اعضای شان شده است، مجید علیزاده رئیس صنف بدلكاران هم توضیحاتی در این زمینه عرضه كرد.
رئیس صنف «بدلكاران» بعنوان یكی از این اصناف ضمن تأیید تخصیص عیدی به كلیه اعضای این صنف درباره جزئیات آن به خبرنگار مهر اظهار داشت: صنف بدلكاران در سال ۷۲ افتتاح شد و هم اكنون كه ریاست این انجمن را برعهده دارم، بعد از یك دوره تعدیل در تركیب اعضا با اعمال شرط بازی در حداقل ۳ فیلم سینمایی، امروز مجموعاً ۱۶۸ عضو دارد. همه این اعضا عیدی ۴۰۰ هزارتومانی شامل دو كارت ۲۰۰ هزارتومانی را به صورت مستقیم از خانه سینما دریافت كرده اند.
وی افزود: از تعداد ۱۶۸ عضو ما ۴ عضو فوت شده هم داشتیم كه برای این اعضای پیشكسوت هم عیدی به خانواده شان تعلق گرفت.
علیزاده تاكید كرد: همه ۱۶۸ نفر عضو صنف بدلكاران بدون استثناء این عیدی را دریافت كرده اند. ابتدا می خواستند مبالغ را در اختیار هیأت مدیره صنف برای توزیع قرار دهند اما به علت بیماری مسئولیت آنرا نپذیرفتم، فهرست كامل را به خانه سینما دادیم و همه اعضا مستقیماً عیدی خویش را دریافت نمودند.
این هنرمند باسابقه حوزه بدلكاری در انتها صحبت های خود اظهار داشت: در بین ۳۲ صنف خانه سینما، ضعیف ترین صنف، صنف بدلكاران است. فیلم سازانی كه از تریبون ها درباره امنیت شغلی اعضای خانه سینما صحبت می كنند، زمانی كه فیلم و سریال می سازند حتی سراغی از اعضای صنف ما نمی گیرند و واقعاً در این زمینه از خانواده سینما گله مندیم. در بین اعضای ما هستند كسانی كه سال ها سابقه فعالیت در سینما دارند اما امروز شرایط كاری مناسبی ندارند. متأسفانه خود اهالی سینما هم به صنف ما بی مهری می كنند.
بنابر توضیحات مجید علیزاده و با احتساب اهدای عیدی ۴۰۰ هزارتومانی به ۱۶۸ عضو صنف بدلكاران، در مجموع سهم این صنف هم از یك میلیارد تومان بودجه اهدایی وزارت ارشاد به خانه سینما ۶۷ میلیون و ۲۰۰ هزارتومان بوده است.

1398/01/11
15:09:12
5.0 / 5
4479
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال