آذرنگ دبیر یك جشنواره ی تئاتری شد

آذرنگ دبیر یك جشنواره ی تئاتری شد سام فیلم: شهرام كرمی، مدیر كل هنرهای نمایشی حمیدرضا آذرنگ، هنرمند تئاتر، سینما و تلویزیون را بعنوان دبیر بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر معرفی نمود.


به گزارش سام فیلم به نقل از روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی، در متن حكم شهرام كرمی خطاب به حمیدرضا آذرنگ بعنوان دبیر بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر آمده است: «ایران اسلامی مفتخر است كه نام پاك ترین فرزندانش بر تارك پر افتخار میهن همواره در جهان تلالو دارد. دلیر مردان و شیرزنانی كه به نیكی بلندترین واژه های افتخار را در هشت سال حماسه، معنا كردند. در این میان آزادسازی خرمشهر بی گمان نقطه درخشانی در تاریخ این سرزمین است. پاسداشت این رشادت ها و بازگویی این حماسه بی شك اصل اخلاقی و تكلیف حقیقی برای مردمان حق شناس این سرزمین است.
هنرمندان اما در این میان وظیفه ای سترگ و خطیر خواهند داشت. بیان جلوه های واقعی و آسمانی آن ساحت بلند و شناساندن دقیق و شایسته آن بلندهمتان بی ادعا به نیكوترین شكل و خلاقانه ترین شمایل هنری.
نظر به تخصص، تجربه و دغدغه شخصی و هنری جنابعالی و با موافقت مدیر كل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند به سبب این حكم بعنوان «دبیر بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر» منصوب می شوید.»
حمیدرضا آذرنگ بازیگر، نویسنده و كارگردان تئاتر، سینما و تلویزیون كه مضمون غالب مجموعه آثار نمایشی اش مقاومت و دفاع مقدس است تابحال با آثاری چون «خیال روی خطوط موازی»، «آخرین مروارید»، «این كدام پنجشنبه است»، «روزی روزگاری آبادان»، «مادر مانده»، «دو متر در دو متر جنگ»، «در قاب ماه»، «خنكای ختم خاطره»، «دو لیتر در دو لیتر صلح»، «ترن» و «هتلی ها» در جشنواره های مختلف صاحب جایزه شده است.
آذرنگ پارسال نمایش «خنكای ختم خاطره» را بعنوان نویسنده، كارگردان و بازیگر اجرا كرد كه علاوه بر اجرای عمومی، در سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر باز حضور داشت. وی در عرصه بازیگری سینما باز با فیلم هایی چون «ملكه»، «تنگه ابوغریب» و… برای مخاطبان آشنا است.
جشنواره تئاتر فتح خرمشهر یكی از جشنواره های موضوعی و باسابقه تئاتر است كه توسط اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه اروند و با مشاركت اداره كل هنرهای نمایشی برگزار می شود.


1398/01/21
14:29:57
5.0 / 5
4245
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال