سرخپوست بعد از مدت ها خودی نشان داد

سرخپوست بعد از مدت ها خودی نشان داد سام فیلم: اكران سینمای ایران در حالی این هفته هم سپری شد كه فروش فیلم ها به واسطه تعطیلات و ایام عزاداری امام حسین (ع) فاصله بسیاری با هفته های گذشته داشت. همین طور فیلم «سرخپوست» توانست در این هفته بار دیگر خودی نشان دهد.مهدی درستی: در این روزها كه سینمای ایران در سراشیبی كاهش فروش پیش می رود و هیچكس و هیچ چیز جلودارش نیست، شاید مروری بر آمار هفتگی گیشه بتواند چراغ راهی باشد برای آنكه منشا و دلیلهای این مسئله را یافت.
سومین هفته از شهریور در حالی بر سینمای ایران گذشت كه با تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی مقارن شد و به جهت تعطیلی چند روزه سینماها، میزان فروش تنها متمركز بر چند روز هفته بود. (به همین منظور فروش فیلم ها از حالت نرمال پایین تر است.) البته امروز هم به مناسبت روز ملی سینما، بلیت سینما برای مخاطبان و علاقه مندان نیم بها خواهد بود.
تركیب فیلم های روی پرده در این هفته تغییری نداشت و چیدمان جدول فروش هفتگی هم به جز یكی، دو مورد آنچنان دستخوش تغییرات نشد. در واقع فیلم هایی كه یكی دو هفته بیش تر از اكران شان نمی گذرد همچنان با مشكل جذب مخاطب دست و پنجه نرم می كنند و فیلم به اصطلاح باسابقه اكران هم در تلاش هستند تا مخاطبان بیشتری را جذب كنند. با این وجود عنوان پرفروش ترین و كم فروش ترین فیلم هم چون گذشته به ترتیب به «ایده اصلی» ساخته آزیتا موگویی و «صدای منو می شنوید؟» به كارگردانی صادق پروین آشتیانی تعلق گرفت. سرخپوست، باردیگر در اوج
ویژه ترین اتفاق اكران در این هفته مربوط به فیلم سینمایی «سرخپوست» ساخته نیما جاویدی است، این فیلم كه در هفته های نخست اكران جزو پرمخاطب و پرفروش ترین آثار روی پرده بود، بعد از گذشت مدتی بنا به شرایط طبیعی سیر نزولی فروش را در پیش گرفت و صدر گیشه هفتگی را از دست داد. اتفاقی كه تا هفته پیش نیز ادامه داشت اما این فیلم در این هفته بار دیگر خاطرات خودش گذشته را برای خود زنده كرد و توانست با استفاده مناسب از فرصت كم مخاطب بودن سایر فیلم ها، جایگاه خودرا تا حدود قابل توجهی بهبود ببخشد.

«سرخپوست» این هفته بعد از «ایده اصلی» و «قسم» ساخته محسن تنابنده در جایگاه سومین فیلم پرفروش قرار گرفت و توانست ۷۹ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان درآمد كسب كند تا فروش كلی خودرا به ۱۴ میلیارد و ۹۸ میلیون تومان برساند.
این فیلم در جشن سینمای ایران توانست جوایز قابل توجهی را از آن خود كند و این اتفاق هم می تواند تا حدودی بر افزایش مخاطبانش تاثیر گذاشته باشد. قسم و ایده اصلی از صدر دل نِمی كنند
از فكر «سرخپوست» رها شویم و از «قسم» یاد نماییم، فیلمی كه گویا دیگر دل كندن از صدر برایش بسیار دشوار است. این فیلم كه هفته گذشته توانست به خوبی از جای خالی كمدی ها بهره ببرد، بهره كامل را از شرایط برده و همچنان در جایگاه دومین فیلم پرفروش فته دل خوش كرده است.
فیلم تنابنده در سومین هفته از شهریور با فروشی بالغ بر ۹۶ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان توانست دومین فیلم پرفروش باشد. این فیلم اخیرا توانسته از مرز دو میلیارد تومان فروش گذر كند.

«ایده اصلی» هم شرایطی مشابه «قسم» دارد اما با این تفاوت كه در نبود رقیبی سرسخت در گیشه برای خود یكه تازی می كند و به صدرنشینی اش ادامه می دهد. «ایده اصلی» تنها فیلمی است كه در این هفته توانست بیشتر از ۱۰۰ میلیون تومان بفروشد و ركورد ۱۲۸ میلیون و ۹۵۹ هزار تومان را به ثبت رساند تا در آستانه ورود به كانال سه میلیارد تومان فروش باشد. شكست خوردگان گیشه
حال از صدر به قعر بیاییم و سری به نیمه پایینی جدول فروش بزنیم، جایی كه شكست خوردگان گیشه همچون فیلم «صدای منو می شنوید؟» و «برمودا» ساخته رهبر قنبری حضور دارند.
«صدای منو می شنوید؟» با وجود آنكه به واسطه میزان فروش كمی كه داشت، نامش بر سر زبان ها افتاد اما باز هم نتوانست از این فرصت استفاده تبلیغاتی مناسبی كرده و تا حدودی اوضاع خودرا بهبود ببخشد. البته به واقع آنچه مشخص است این فیلم از پتانسیل های لازم جهت جذب مخاطب در شرایط امروز سینمای ایران بی بهره است و باید سازندگان با این مساله كنار بیایند.
فیلم صادق پروین آشتیانی این هفته هم تنها ۴۵۷ هزار تومان فروخت تا فروش كلی خودرا به دو میلیون و ۱۸۱ هزار تومان برساند.
«برمودا» دیگر قعرنشین این روزهای گیشه هم چندان شرایط مساعدی را تجربه نمی كند و این در حالیست كه از حضور بازیگری چون بهنوش بختیاری هم بهره برده است. این فیلم سومین هفته شهریور را با دو میلیون و ۹۳۶ هزار تومان به انتها برد تا در مجموع ۱۷ میلیون و ۹۲۹ هزار تومان درآمد داشته باشد. آمار فروش كلی سومین هفته شهریور
در این هفته درآمد كلی كه نصیب سینمای ایران شد، ۵۶۹ میلیون و ۷۷۹ هزار تومان بود كه البته اشاره شد با آمار واقع تا حدودی متفاوت است و این هم به واسطه تعطیلی چند روزه سینماهاست.

در واقع این هفته به سبب چند روز تعطیلی متوالی و ایام سوگواری امام حسین (ع)، مردم مشغول عزاداری و بعضی از مردم هم احیانا بار سفر بسته و راهی شهر و دیاری شدند تا برای مدتی آب و هوا عوض كنند و بنا بر این مخاطبان كمتری به تماشای فیلم ها نشستند. سومین هفته شهریور با آمار ۳۹ هزار و ۲۵۲ مخاطب به انتها رسید كه از این تعداد ۱۷ هزار و ۴۴۴ نفر از اهالی شهر تهران بوده اند.
۲۵۸۲۴۳


منبع:

1398/06/22
14:41:35
5.0 / 5
4796
تگهای خبر: اكران , بازیگر , تبلیغات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال