درمیشیان:

باید بر سیستم فارابی تأسف خورد

باید بر سیستم فارابی تأسف خورد به گزارش سام فیلم رضا درمیشیان، تهیه كننده «لامینور» تازه ترین فیلم داریوش مهرجویی درباره نامه ای از بنیاد سینمایی فارابی توضیحاتی را ارائه نمود.


به دنبال برخی حاشیه ها برای فیلم «لامینور»، درمیشیان در متنی كه در اختیار ایسنا قرار داده، نوشته است:
«دیروز پیك بنیاد سینمایی فارابی نامه ای برایم آورد كه در آن همان توضیحات خبرگزاری...، با این مضمون، تكرار شده بود كه آماده اعطای وام به فیلم «لامینور» آقای مهرجویی هستند و نامه معرفی دریافت وام را به صندوق اعتباری هنر، یعنی همان جا كه آقای مهرجویی را نمی شناختند و رزومه شان را می خواستند! داده اند.
اما نكته جالب اینكه هم بالای نامه و هم روی پاكت آن تاریخ نزدیك به سه ماه قبل قید شده است!
واقعا برایم سوال است كه چطور نامه فارابی از خیابان سی تیر (محل فارابی) تا خیابان شهید مطهری (دفتر من) سه ماه در راه بوده؟!
اگر صدور این نامه در همان تاریخ بوده كه باید برای سیستم تاسف خورد و بر مدیریتش گریست كه ارسال یك نامه سه ماه طول می كشد!
اگر عامدانه تاریخ نامه را عقب گذاشته اند تا وجدانشان در مقابل این اجحاف كمی آرام گیرد باید تاسف بیشتر خورد و بر تمام شفاف سازی های دوستان شك كرد!
تعارف را كنار بگذارید، شما تمایلی به پشتیبانی از فیلم آقای مهرجویی نداشته و ندارید، حالا چرا با فرستادن نامه ای به تاریخ سه ماه قبل به تكاپو افتاده اید كه مدعی شوید می خواستید حمایت كنید؟
مشكل از من است كه فكر می كردم وظیفه فارابی پشتیبانی از بزرگان سینماست كه دیدم نیست.
فیلم آقای مهرجویی بدون حمایت شما در حال ساخت است و ما به وام بهره دار شما نیازی نداریم.
شأن و جایگاه آقای مهرجویی هم بزرگ تر از این هاست. شأن شما هم بالاتر است كه سه ماه به عقب برگردید و یادتان بیاید كه جواب نامه فیلم آقای مهرجویی را نداده اید و بعد از تولید آن به صرافت حمایت بیفتید.
از شما تنها یك درخواست دارم كه عدالت را برای همه خبرگزاری ها یكسان در نظر گرفته و اگر مقرر است خبری از شوراهای فارابی منتشر شود همه خبرگزاری ها را در نظر بگیرید، نه یك خبرگزاری ویژه كه در كارزارهای سیاسی امكان دارد به كار بیاید.
در انتها تاكید می شود «لامینور» فیلمی است كه كاملا بدون حمایت دولتی، بنیاد سینمایی فارابی و سازمان سینمایی تولید می شود و نبود حمایت، نشان دهنده وابستگی نداشتن و استقلال سازندگان آن است.»1398/08/14
23:27:08
5.0 / 5
4611
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال