تارانتینو:

در جنگ با سینمای ابرقهرمانی هستیم

در جنگ با سینمای ابرقهرمانی هستیم به گزارش سام فیلم «كوئنتین تارنتینو» عنوان نمود كه هم اكنون جنگی میان فیلم های اورجینال و فیلم های ابرقهرمانی و پرهزینه شكل گرفته است.


به گزارش سام فیلم به نقل از ددلاین، «كوئنتین تارانتینو» با پیوستن به «مارتین اسكورسیزی»، نارضایتی خویش را از غلبه فیلم های ابرقهرمانی بر سینمای جهان ابراز كرد و گفت هم اكنون جنگی میان فیلم های اورجینال و سینمای تجاری درگرفته است.
«تارانتینو» كه سال جاری با فیلم جدیدش «روزی روزگاری در هالیوود» در فصل جوایز حضور دارد اظهار داشت: محصولات تجاری كه كمپانی های بزرگ صاحب آنها هستند و همه درباره آنها می دانند، مثل فیلم های مارول، «جنگ ستارگان»، «گودزیلا» و «جیمز باند»، هیچ سالی بهتر از سال قبل را تجربه نكرده بودند. با این حال، گسترش جهانی این فیلم ها با ساخت خیلی از فیلم های اورجینال كه مورد استقبال قرار گرفتند تحت تأثیر قرار گرفت.
وی همینطور با اشاره به جنگ میان فیلم های اورجینال و فیلم هایی چون «انتقام جویان: آخر بازی»، موفقیت سینمای اورجینال را برای به حاشیه بردن فیلم های ابرقهرمانی ضروری دانست، فیلم هایی چون «جوكر»، «۱۹۱۷» و «زنان كوچك» كه در جوایز اسكار سال جاری در چند شاخه نامزد اسكار هستند و اگر سال جاری ساخته نشده بودند، شاید آخرین ایستگاه برای چنین فیلم هایی رقم می خورد.
صحبت های «تارانتینو» بعد از اظهار نظر جنجالی «مارتین اسكورسیزی» مطرح می شود كه گفته بود فیلم های ابرقهرمانی سینما نیستند. وی در مصاحبه با مجله امپایر اظهار داشته بود: سینماها را فیلم های ابرقهرمانی تسخیر كرده اند و سالن های سینما به پارك های موضوعی (شهربازی) تبدیل گشته اند. این فیلم ها در حال ساخت نوع دیگری از مخاطب است كه فكر می كند سینما این است. من این فیلم ها را تماشا نمی كنم. البته تلاش كردم اما این سینما نیست. صادقانه بگویم این فیلم ها هرچقدر هم خوب ساخته شوند و بازیگران در آنها بهترین عملكرد خویش را هم داشته باشند، از نظر من شبیه به پارك های موضوعی هستند. این سینمای انسان ها نیست كه در آن برای رساندن و انتقال احساسات و عواطف و تجربه های روانشناختی با دیگر انسان ها تلاش می شود.
فیلمسازان بزرگی چون «فرانسیس فوردكاپولا» و «كن لوچ» هم موضع اسكورسیزی حمایت كردند و از جانب «كوین فایگی» رئیس استودیو مارول و «جاس ودون» كارگردان فیلم «انتقام جویان» از فیلم های خود دفاع كردند.
«كوئنتین تارانتینو» با فیلم جدیدش «روزی روزگاری در هالیوود» با بازی «برد پیت» و «لئوناردو دی كاپریو» سال جاری در ۱۰ شاخه از جوایز اسكار شامل بهترین فیلم و كارگردانی نامزد كسب جایزه است.
1398/11/04
22:29:16
5.0 / 5
4283
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال