ركوردشكنی جدید فیلم برنده اسكار 2020

ركوردشكنی جدید فیلم برنده اسكار 2020 به گزارش سام فیلم پرفروش ترین فیلم این روزهای سینماهای جهان، انیمیشنی است كه نمایشش در خیلی از كشورهای خاورمیانه ممنوع شده است.


به گزارش سام فیلم به نقل از خبر آنلاین، فیلم انیمیشنی «به پیش / Onward» كه محصول جدید استودیوی پیكسار است، هفته پیش به طور گسترده در آمریكای شمالی اكران شد، و در بالای جدول پرفروش ترین فیلم های در حال اكران قرار گرفت. گیشه ضعیف سینما در ایام شیوع كرونا در حالیكه هر روز اخبار تازه ای از انتشار كرونا در آمریكای شمالی به گوش می رسد، گیشه بزرگترین بازار سینمای جهان هم حال چندان خوشی ندارد. فیلم انیمیشنی «به پیش» با فروش ۴۰ میلیون دلار هفته نخست اكران را شروع كرد. این میزان فروش برای اثری از استودیوی پیكسار آمار پایین و ناامیدكننده ای است. این فروش ناامیدكننده در آمریكای شمالی در حالی رقم می خورد كه مالكان فیلم امید چندانی به گیشه بین الملل ندارند. گیشه بین الملل حالا روزهای بحران را می گذراند. در حالیكه سینماهای چین بعنوان دومین بازار بزرگ سینمای جهان بسته است، بازارهای كره جنوبی، ایتالیا، ژاپن و فرانسه هم حال روز خوشی ندارند. با این شرایط است كه فروش گیشه بین الملل «به پیش» به سختی به ۲۹ میلیون دلار رسید تا آمار فروش جهانی فیلم در اولین هفته اكران به ۷۰ میلیون دلار هم نرسد. این انیمیشن البته مشكلات دیگری هم دارد. «به پیش» به علت نمایش صحنه هایی با محتوای هم جنس گرایانه در اغلب كشورهای خاورمیانه ممنوع می باشد و روی پرده نمی رود. ازاین رو بخش دیگری از گیشه بین المللی فیلم هم به این علت از دست رفته است.
ترسناك اقتباسی هنوز می فروشد فیلم «مرد نامرئی» كه هفته پیش پیشتاز گیشه بود، این هفته در رقابت با «به پیش» بازنده بود و به جایگاه دوم پرفروش ها سقوط كرد. این فیلم اقتباسی ترسناك با بازی الیزابت ماس اثری كم هزینه است و تا اینجای كار به سوددهی هم رسیده است. فروش جهانی فیلم تا كنون به مرز ۱۰۰ میلیون دلار رسیده است و به نظر می آید كه به رقم های خیلی بالاتر هم برسد. در روزهایی كه اغلب فیلم ها با تعویق اكران دنبال فرار از زیان هستند، «مرد نامرئی» از معدود آثار سودده سینمای جهان است. «سونیك خارپشت» در مرز ۳۰۰ میلیون دلار، «آوای وحش» در آستانه سه رقمی شدن یكی از زیان ده ترین فیلم های گیشه حال حاضر سینما، «آوای وحش» با بازی هریسون فورد است. فروش «آوای وحش» در حالی به نزدیكی ۱۰۰ میلیون دلار رسیده است، كه برای فرار از زیان حداقل باید گیشه ای ۲۵۰ میلیون دلاری داشته باشد. با اوضاع این روزهای سینمای جهان بعید به نظر می آید كه «آوای وحش» به نزدیكی های این رقم هم برسد و باید از همین حالا چند ۱۰ میلیون دلار زیان در حساب سرمایه گذاران فیلم ثبت نمود. در آن سوی بازی فیلم «سونیك خارپشت» قرار دارد كه با بازی جیم كری روی پرده سینمای جهان رفته است. این فیلم هم از انتشار كرونا ضربه خورد و نتوانست در بازاری مثل چین خودنمایی كند اما به هر صورت تا كنون به فروش جهانی ۲۹۵ میلیون دلاری دست پیدا كرده است و بزودی ۳۰۰ میلیون دلاری می شود. بدین سان فیلمی كه با اقتباس از بازی ویدئوی نوستالژیك ساخته شد، هر چند به آنچه پیشبینی می شد، نرسید اما ضرر هم نكرده است. بازگشت بن افلك با «راه برگشت» هفته پیش یك فیلم تازه دیگر هم با بازی بن افلك روی پرده رفت. این بازیگر كه در چند وقت اخیر با مصاحبه هایش درباره اعتیاد به الكل خبرساز شده بود، با فیلم «راه برگشت» به سینما بازگشته است. «راه برگشت» كه با بودجه ۲۱ میلیون دلاری ساخته شده است در سه روز نخست اكران اندكی بیشتر از ۸ میلیون دلار گیشه داشت. افلك در این فیلم نقش یك ستاره پیشین بسكتبال را بازی می كند كه به دنبال از دست دادن همسرش و اعتیاد مشكلات بسیاری پیدا كرده است. او تلاش می كند كه با برگشت به دنیای بسكتبال در قامت مربی باردیگر فرمان زندگی اش را دست بگیرد.
ركوردشكنی جدید «انگل» كره ای در روزهایی كه اكران سینما در كره جنوبی حال خوشی ندارد، فیلم «انگل» ركورد پرفروش ترین فیلم خارجی در سینماهای انگلستان را شكست و به حكمرانی ۱۶ ساله فیلم «مصائب مسیح» به كارگردانی مل گیبسون بر این قلمرو تمام كرد. فروش جهانی فیلم برنده ۴ جایزه اسكار، حالا به بیشتر از ۲۵۷ میلیون دلار رسیده است. بونگ جون هو با فیلم «انگل» اولین بار اسكار را به سینمای كره جنوبی برد. ۲۴۱۲۴۱

1398/12/19
21:26:46
5.0 / 5
3551
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال