انتقاد زهرا صبری از پخش اینترنتی ننه دلاور

انتقاد زهرا صبری از پخش اینترنتی ننه دلاور به گزارش سام فیلم زهرا صبری می گوید: قرارداد فیلم - تئاترهای ما انگار یك شاه كلید بوه، اما آیا با شاه كلید هر دری را باید باز كرد؟!


کارگردان نمایش «ننه دلاور» به دنبال حاشیه های پیش آمده بر سر پخش و فروش فیلم تئاترها و اعتراض برخی از کارگردان ها در خصوص بی اطلاعی از این اتفاق، به ایسنا اظهار داشت: همه حرف و سوال من از ناشر فیلم - تئاتر نمایشم که سال 1393 در تئاتر شهر اجرا شد، این است که چرا برای پخش این اثر در فضای اینترنت از من سوال پرسیده نشد و اجازه ای نگرفتند؟
او با اشاره به اینکه وقتی فیلم تئاتر «ننه دلاور» آماده شد، حرف از vod و فیلیمو نبود، به یادداشت محمد رحمانیان اشاره نمود و اضافه کرد: هر آنچه باید گفته می شد را آقای رحمانیان گفته اند و تنها تفاوت مان این است که من از ابتدا هم اعتماد نداشتم و الان به این عدم اعتماد رسیدم.
صبری اضافه کرد: وقتی نسخه تصویری نمایش «ننه دلاور» با تدوین نه چندان مناسب آماده شد، به علت اینکه فیلم دیگری از این نمایش نداشتم طی یک قرارداد 30 به 70 درصد به سود ناشر قبول کردم این فیلم در بازار توزیع شود ولی تا کنون هیچ ارتباطی میان من و ناشر وجود نداشته تا اینکه به تازگی از انتشار نسخه تصویری نمایشم در فضای اینترنت آگاه شدم گرچه گویا این اتفاق مدت ها قبل انجام شده است.
این کارگردان تئاتر افزود: سال قبل با خانم معتمدآریا صحبتی کرده بودم که «ننه دلاور» ما آنطور که باید دیده نشد و مایل هستم آنرا باردیگر اجرا نماییم. البته این خواست گروه هم بود منتها قبلا شرایطش برای من خیلی مهیا نبود. با این وجود همیشه در گروه ما این حرف بود که یک مرتبه دیگر «ننه دلاور» را اجرا نماییم. اما با این وضعی که از آن آگاه هم نبودم، آیا می شود این کار را انجام داد؟ ما برای این نمایش چند ماه تمرین کرده و ماه ها زحمت کشیده بودیم و الان این را قبول ندارم که بگویند بر مبنای «قرارداد» پخش اینترنتی نمایش من انجام شده است. این قراردادها انگار مثل شاه کلید هستند که به هر قفلی می خورند، اما آیا درست است هر کسی که شاه کلید دارد هر دری را باز کند؟
صبری با اشاره به فیلم تئاترهایی که توسط کمپانی تئاتر لندن در چند وقت اخیر و هر کدام فقط به مدت یک هفته پخش اینترنتی و مجانی داشته اند، اظهار داشت: چنین برخوردی با فیلم - تئاتر به این معناست که آنها حتی در فضای مجازی ماهیت اجرای زنده را برای مخاطب خود رعایت کرده اند، اما متاسفانه برای فیلم - تئاترهای ما چنین اتفاقی نیفتاده و الان آنها مادام العمر در دسترس هستند. این کار یک کاسبی است که جایش در تئاتر نیست.1399/03/14
14:57:47
5.0 / 5
2625
تگهای خبر: اینترنت , تئاتر , فروش , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال