كرونا قوتی تر از جنگ جهانی؟!

كرونا قوتی تر از جنگ جهانی؟! یك هنرمند جوان ایرانی كه به زودی كارگاهی را در جشنواره «فیلم جدید، كارگردانان جدید» برگزار می نماید، اعتقاد دارد قدرت كرونا حتی از جنگ های جهانی بیشتر است.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، سهیل کریمی بعنوان نماینده ایران کارگاه «قصه های ایرانی، فیلمسازان مستقل ایرانی» را در جشنواره FEST NEW DIRECTORS NEWFILMS FESTIVAL برگزار می نماید.
او اولین سخنران جشنواره یاد شده است که سخنرانی خودرا روز دوم آگوست (12 مرداد) به صورت آنلاین برگزار می نماید و طی آن درباره فیلمسازان مستقل سینمای ایران همچون عباس کیارستمی، سهراب شهید ثالث و... صحبت خواهدنمود.
او درباره این رویداد سینمایی که در پرتقال برگزار می شود، توضیح داد: امسال باتوجه به شیوع ویروس کرونا این دوره از جشنواره به صورت آنلاین برگزار می گردد و مقرر است آثار اولین روز آن به کادر درمانی کشورهای پرتقال و اسپانیا که بر اثر کرونا جان باخته اند، تقدیم شود.
این هنرمند جوان درباره تاثیر کرونا بر ساخت فیلم های آینده اظهار داشت: اساسا موثر خواهد بود. چونکه سال هاست ویروسی این چنین همه گیر در جهان وجود نداشته است و طبیعتا این ویروس بر همه چیز همچون فرهنگ و هنر اثرگذار خواهد بود.
کریمی که دوره فیلمسازی را در جمهوری چک گذرانده و تابحال با دو فیلم کوتاه «ویوالدی» و «مسیر» در بخش های از جشنواره های مختلف سینمایی همچون جشنواره فیلم کن (سال 2019) و جشنواره هایی در مکزیک، برزیل، ایتالیا، گرجستان، بلاروس و... حضور داشته است، افزود: قسمتی از جشنواره های مهم جهانی به سبب رسالت اجتماعی خود حتی در دوره جنگ های جهانی تعطیل نشدند ولی کرونا ظاهرا از جنگ های جهانی هم قوی تر است چونکه همه این رویدادها را به تعطیلی یا به شکل برگزاری آنلاین کشانده است.
او افزود: کرونا آنچنان جهان را شوکه کرده که شاید فعلا کسی نتواند درباره آن فیلمی بسازد ولی پس ذهن همه هنرمندان این فکر وجود دارد و اساسا خیلی از هنرمندان در آینده، روزهای کرونایی را ثبت خواهند کرد.
کریمی با اشاره به اینکه می خواهد مجموعه مستندی درباره این دوره بسازد، افزود: در فیلم آینده ام که فیلمی بلند است، حتما بخشی را به دوران کرونایی اختصاص و نشان می دهم در دوره ای، ویروسی ذره بینی، جهان را به تعطیلی کشاند.
او در ادامه از مزیت های کرونا نیز سخن گفت و توضیح داد: این ویروس با وجود تمام لطمه ها و زیانی که برای انسان ها داشت، سبب شد مردم بیشتر با جهان خود آشنا گردند و امیدوارم با وجود تطیلی هایی که به وجود آورده است، باز هم مردمان جهان، به دوران پویایی بازگردند.
کریمی با ابراز تاسف از زیانی که کرونا به صنعت سینما زده، اشاره کرد: صنعت سینما در این دوران، ضرر هنگفتی دید که جبران آن نیازمند زمانی طولانی است ولی امیدوارم مردم جهان، سینما را تنها نگذارند و فیلم ها را در سالن سینما ببینند چونکه یک فیلم حتی اگر متوسط باشد، نتیجه تلاش گروهی از هنرمندان است.
او در آخر اظهار داشت: این روزها مراکز خرید لبریز از جمعیت است و همیشه نخستین چیزی که قربانی می شود، فرهنگ و هنر است درحالیکه دل و جان آدمی با همین مقوله زنده می ماند. ضمن اینکه رستوران هم کم خطرتر از سینما و تئاتر نیست.

منبع:

1399/04/28
13:40:57
5.0 / 5
2302
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال