رونمایی از دیوارنگاره مدافعان سلامت همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس

رونمایی از دیوارنگاره مدافعان سلامت همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس سام فیلم: همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس؛ آیین رونمایی ازدیوار نگاره مدافعان سلامت در منطقه 5 تهران با حضور مسئولان سازمان نظام پزشكی و شهردار ناحیه 4 این منطقه انجام شد.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا و بنابر اعلام اداره کل روابط عمومی نظام پزشکی در این رونمایی دکتر علی تاجرنیا - معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که موضوع کرونا و مشکلاتی که در رابطه با آن چه در حوزه سلامت و چه در سایر مسائل اجتماعی بروز نموده است؛ یکی از مقاطع خاص و به یادماندنی در کشور است؛ اضافه کرد: گرچه این مساله عالم گیر است، ولی در عین حال مانند دوران دفاع مقدس و مقاطع جنگ به یادماندنی است.
وی با ا شاره به این که در این مساله یک همبستگی ملی بین مردم و اجزا و نهادهای مختلف شکل گرفت که امر مبارکی است؛ اضافه کرد: اگر جامعه پزشکی پس از گذشت ۷ ماه هنوز با وجود موج سومی که در حال شکل گیری است، همچنان در صحنه باقی مانده، بخش عمده ای از آن بخاطر روحیه قسمتی از طرف مردم و مجامع مختلف است.
معاون سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که نقش شهرداری بدلیل وجود شهردار اندیشمند و مدیرانی که درک بسیار درست و صحیحی از حوزه مسائل اجتماعی و سلامت دارند، بی بدیل است؛ افزود: کمتر از یک ماه پیش برنامه تجلیل از مدافعین سلامت را داشتیم که سهم شهرداری تهران و حمایتهای باارزش این مجموعه از وزارت بهداشت، صدا و سیما و نظام پزشکی بیشتر بود و یک برنامه روحیه بخش را شکل دادیم که درک عمیق و رد پای آن در همه حوزه های فرهنگی و نمادهای تبلیغی وجود دارد.
تاجرنیا ضمن تشکر از نگاه ژرف اندیش در حوزه شهرداری اظهار داشت: این حرکتها برای همکاران من در نظام پزشکی و پرستاری و کادر درمان روحیه بخش و بسیار کمک کننده خواهد بود.
سعید چاوداری طراح این دیوارنگاره نیز با اشاره به این که نصب داربست روی دیوار و اتمام دیوارنگاره یک هفته بطول انجامید؛ بیان کرد: در فراخوانی که از طرف زیباسازی حدود یکماه پیش اعلام شد، ۱۲۰ طرح شرکت و ۴ اثر برگزیده شد و این نخستین طرحی است که روی دیوار اجرا شده و موضوع آن مبارزه با ویروس جدید کرونا است.
وی ادامه داد: سه طرح دیگر نیز در سایر خیابانهای تهران استفاده خواهد شد و این چند ماه دغدغه ما نیز قدردانی از کادر درمان و عزیزان پزشک بود که این کار به شکل بزرگی اجرا شده و امیدوارم قدم کوچکی در مقابل حرکت بزرگ این عزیزان در بیمارستان ها باشد.
وی افزود: همه میدانیم که شبانه روز کار جانفرسا انجام می دهند و این اثر در مقابل زحمات آنها کوچک است و با صبر و تمام وجود در مقابل این مشکل ایستاده اند.
مریم تراشی - شهردار ناحیه ۴ منطقه ۵ تهران نیز با بیان این که امروز جهان در مبارزه با کرونا ویروس قرار داشته بطوری که ذهن و فکر و روح و روان و جسم همه درگیر با این پدیده نحس جهانی است؛ اظهار نمود: نگاره ها و ایجاد این اثرها و هر آنچه که بتواند قدرشناسی و ارادت مردم را نسبت به جامعه پزشکی نشان دهد؛ تاثیر گذار خواهد بود.
وی ادامه داد: همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در یادبود و پاسداشتی از همه مدافعانی که چه در مرزها جنگیدند و چه حالا که در راه مبارزه با این ویروس از جان و زندگی خود می گذرند؛ آرزوی سلامتی و تندرستی داریم.
عنوان


منبع:

1399/07/01
14:57:08
5.0 / 5
2138
تگهای خبر: صدا و سیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال