اعتراض مهران احمدی به تاكیدها بر ساخت پروژه های تصویری در اوج كرونا

اعتراض مهران احمدی به تاكیدها بر ساخت پروژه های تصویری در اوج كرونا به گزارش سام فیلم نامه وزیر بهداشت به رئیس صداوسیما كه ساخت سریال ها و برنامه های تلویزیونی با رعایت پروتكل های بهداشتی در روزهای كرونا را بلامانع خوانده بود، واكنش مهران احمدی ـ بازیگر و كارگردان ـ را به همراه داشت.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، مهران احمدی در اعتراض به امکان فعالیت پروژه های تصویری و نمایشی در ایام کرونایی، در متنی خطاب به وزیر بهداشت آورده است:
«جناب آقای وزیر لطفا از خودتان و خانواده محترمتان مایه بگذارید
و لطفا در کارهایی که هیچ تخصصی ندارید اصلا و ابدا اظهار نظر نفرمائید. شما مگر در مورد کار بازیگری که نه می شود و نه می تواند پروتکل های بهداشتی را در آن رعایت کرد اطلاعات کافی دارید که دستور می دهید. مگر تاکنون یک مرتبه هم که شده یک دقیقه در این شرایط سر صحنه بوده اید که از جان ما و خانواده هایمان که در خطر جانی قرار دارند مایه می گذارید. پس اگر نمی دانید بدانید که ما نه می توانیم ماسک بزنیم نه می توانیم به درستی پروتکل های بهداشتی را رعایت نماییم نه غذا و پذیرایی که از ما می شود تحت کنترل و نظارت ما قرار دارد و نه رفت و آمدمان.
روزی ده ها بار انواع و اقسام آدم ها و عوامل مختلف با سر وصورت و لباس و وسایلی که ابزار ماست کار دارند و از ترس هر شب با قرص های آرام بخش می خوابیم.
حسرت در آغوش گرفتن فرزندانمان به دلمان مانده. حسرت دیدار مادران و پدرانمان از ترس اینکه آنها مبتلا نشوند بر جگرمان آتش زده. شما چه می دانید هنر بازیگری و سینما چیست و چه خطراتی دارد که اینگونه اظهار نظر عالمانه می کنید.
هیچ خبر دارید که چند تن از سینماگرها و خانواده هایشان گرفتار شده اند. هیچ خبر دارید که چند تن از بازیگران و عوامل درجه یک سینما که جزو سرمایه های این مرز و بوم هستند جانشان را از دست داده اند. هیچ خبر دارید که ما چه استرس و دردی داریم.
به جای اینکه حقوقی برای عوامل تنگدست تر سینما تعیین کنید تا در دوران بیکاری حداقل معاششان تامین گردد دستور می دهید که سریال ها ادامه دهند. گور پدر من و امثال من که هر بلایی سرمان آمد به جهنم، و درک اسفل سافلین
به جای اینکه سینمای ور شکسته و عوامل آنرا مورد حمایت قرار بدهید وراهکاری برای عوامل گرفتارش که نه بیمه درست وحسابی دارند نه تضمین و امنیت شغلی مناسب در این شرایط پشت میکروفون دستوراتی را ابلاغ می کنید.
از آن طرف دکتر زالی رئیس ستاد مبارزه با کرونا دستور به تعویق دو هفته ای کارهای سینمایی وتلویزیونی می دهد تا پیک کرونایی را بگذرانیم و اوضاع کمی متعادل تر شود، فردای همان روز شما می فرمائید خیر سریال ها ادامه دهند لااقل با همدیگر هماهنگ باشید.
مگر قرار نشد همه تابع دستورات این ستاد باشیم خود شما که از این قانون تبعیت نمی کنید وای به حال مردم.
بله درست می فرمائید، کرونا از این مملکت با این حساب جمع شدنی نیست.»
به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، در ایام اخیر واکنش های متفاوتی را درباره شرایط ادامه ساخت پروژه های تصویری در اوج بحران کرونا از جانب مسئولان بهداشت و درمان شاهد بوده ایم.
علیرضا زالی ـ فرمانده عملیات مدیریت کرونا ـ در نامه هایی جداگانه به رئیس صداوسیما و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، خواهان تعلیق دو هفته ای پروژه های در حال اجرا و شروع مجدد این پروژه ها با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و نظارت دقیق شده بود.
این در شرایطی است که سعید نمکی، وزیر بهداشت در نامه ای به رئیس صداوسیما ضمن بلامانع خواندن ساخت سریال ها و برنامه های تلویزیونی با رعایت پروتکل های بهداشتی، تولید این پروژه ها را در شرایط کرونا اثرگذار و مفید دانسته است.
منبع:

1399/08/16
13:09:05
5.0 / 5
1491
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال