آموزش حروف الفبای بریل با بهره گیری از كارت بازی

آموزش حروف الفبای بریل با بهره گیری از كارت بازی سام فیلم: ایده «کارت بازی بریل» برای یادگیری و آموزش حروف الفبا و بریل به کم بینایان و نابینایان طراحی و در سومین رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بعنوان برگزیده معرفی گردید.


به گزارش سام فیلم به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، این بازی به شکلی طراحی شده که جهت استفاده تمامی افراد، بینا، کم بینا و نابینا که قدرت لامسه متفاوت دارند مناسب می باشد.
«کارت بازی بریل» شامل کارت های تمام حروف های الفبای فارسی، عربی، انگلیسی، اعداد و ۳۰ کارت فرعی حروف تکراری و پرکاربرد است و شیوه بازی آن در دفترچه راهنما به فارسی نوشتاری و خط بریل توضیح داده شده است.
مسلم خاوری ایده پرداز بازی بریل درباره این بازی اظهار داشت: این بازی حاصل تجربه من از خط بریل است و با هدف تعامل افراد کم بینا و نابینا با افراد سالم طراحی شده است.
او اضافه کرد: در این بازی به دنبال ایجاد یک فضای مشترک برای درک دو فضای متفاوت بودم و به همین دلیل بازی را بر اساس کارت های برجسته حروف الفبای فارسی و انگلیسی، حرکات قرآنی و اعداد طراحی کردم.
برگزیده سومین رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی همین طور تصریح کرد: این بازی بمنظور یادگیری حروف بریل و ایجاد امکان بازی میان افراد بینا و نابینا برای تمامی گروه های سنی طراحی شده است.
وی افزود: بازی کارتی بریل با روش های متنوع و اختصاصی از ساده تا پیچیده قابل استفاده می باشد. حروف برجسته بریل به صورت درشت و ریز در کارت ها استفاده شده است و در مرحله پیشرفته تر آن، قلم و لوح ریز و درشت دارد.
خاوری با اشاره به اینکه این طرح هم اکنون در مرحله ایده قرار دارد، اشاره کرد: تلاش می کنم بعد از اصلاح و توسعه بازی با مشارکت تولیدکنندگان یا سازمان های علاقمند آنرا به تولید انبوه برسانم.
او همین طور ضمن قدردانی از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به خاطر برگزاری رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی و ایجاد فضای تعاملی برای ایده پردازان، خواهان بهره گیری بیشتر از افراد متخصص برای آموزش ها شد و اظهار داشت: مهمست که به تمام افراد چه متخصص و چه تازه کار فرصت دیده شدن و یادگیری فضاهای جدید و طراحی داده شود.
سومین رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی از طرف اداره کل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون آبان ۱۳۹۹ در تهران برگزار و از میان ایده های رسیده به دبیرخانه ۱۱ اثر بعنوان برتر معرفی گردید.
منبع:

1399/09/19
16:46:12
5.0 / 5
1459
تگهای خبر: آموزش , كامپیوتر , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال