جشنواره برلین رسما به تعویق افتاد

جشنواره برلین رسما به تعویق افتاد سام فیلم: برگزارکنندگان جشواره فیلم برلین به صورت رسمی از تعویق این رویداد سینمایی و برگزاری آن در دو مرحله مجازی و حضوری در سال آینده میلادی خبر دادند.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا به نقل ازفیگارو، هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین که قرار بود از تاریخ ۱۱ تا ۲۱ فوریه (۲۳ بهمن تا ۳ اسفند) برگزار گردد به علت تداوم بحران شیوع کرونا اعلام کرد، این رویداد سینمایی از اول تا پنجم مارس (۱۱ تا ۱۵ اسفند) و به صورت مجازی میزبان نمایش فیلمهای بخش رقابتی خواهد بود که با اعطای مجازی خرس طلای برلین به بهترین فیلم هم همراه خواهد بود.
بازار فیلم اروپا (EFM) هم همزمان به صورت مجازی در ماه مارس برپا خواهد شد.
همینطور مقرر است در صورت فراهم بودن شرایط بهداشتی، مرحله دوم جشنواره برلین در ماه ژوئن و با نمایش عمومی و حضوری آثار سینمایی برگزار گردد.
«کارلو شاتریان» و «ماریت ریسنبک» مدیران جشنواره برلین درباره این تصمیم توضیح دادند: «برگزاری جشنواره در دو مرحله امکان حفظ بازار فیلم و خود جشنواره را بعنوان دو ستون اصلی این رویداد سینمایی میسر می کند. برگزاری نشست ها به صورت فیزیکی بسیار ضروریست اما شرایط کنونی اجازه تحقق آنرا در ماه فوریه نمی دهد و در عین حال برگزاری بازار فیلم برلین در سه ماهه نخست سال هم برای صنعت سینما بسیار حائز اهمیت است».
لیست رسمی فیلمهای برلیناله ۲۰۲۱ در ماه فوریه اعلام می شود و فیلمهای برنده هم در ماه ژوئن به صورت فیزیکی در سالن های معمولی و یا فضای باز برای عموم مردم به نمایش گذاشه خواهد شد.
جشنواره فیلم کن ۲۰۲۰ هم سال جاری بعد از لغو، در ماه اکتبر رویدادی سه روزه با نمایش چهار فیلم بخش رقابتی اصلی و فیلمهای کوتاه و سینه فونداسیون را به صورت حضوری ترتیب داد.
با افزایش مجدد آمار شیوع کرونا در آلمان در چند هفته اخیر گمانه های ها در خصوص تغییر تاریخ و یا برگزاری مجازی جشنواره برلین افزایش یافته بود و این کشور از اواخر هفته گذشته شرایط قرنطینه کامل اعمال کرده که با تعطیلی تمامی کسب و کارهای غیرضروری و مدارس همراه شده است.

1399/09/29
22:24:52
5.0 / 5
596
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال