انتقاد اسكورسیزی از بی ارزش شدن سینما

انتقاد اسكورسیزی از بی ارزش شدن سینما به گزارش سام فیلم «مارتین اسکورسیزی» در مقاله ای از بی ارزش شدن سینما به جهت محتوای صنعت مدرن فیلم انتقاد نمود.


به گزارش سام فیلم به نقل از ورایتی، در بخش هایی از این مقاله بلند که «اسکورسیزی» در تمجید از «فدریکو فلینی» فیلمساز پرآوازه ایتالیایی در مجله «هارپر» منتشر نموده او با انتقاد از بی ارزش شدن سینما نوشته است: «۱۵ سال پیش عبارت "محتوا" تنها زمانی استفاده می شد که افراد در حال بحث درباره سینما در سطحی جدی بودند و "محتوا" در مقابل "فُرم" قرار می گرفت و سنجش می شد اما به تدریج عبارت "محتوا" بیشتر و بیشتر توسط افرادی که مدیریت کمپانی های رسانه ای را بر عهده داشتند مورد استفاده قرار گرفت، افرادی که هیچ چیز در مورد تاریخ سینما نمی دانند و حتی فکر نمی کنند که باید در اینباره چیزهایی بدانند»
مطلب جدید اسکورسیزی یادآور صحبت های جنجالی اوست که در نوامبر سال ۲۰۱۹ در نیویورک تایمز منتشر گردید و در آن توضیح داده بود چرا فیلمهای مارول سینما نیستند و بیشتر شبیه پارک های موضوعی هستند، صحبت هایی که با انتقادهای تندی از جانب برخی کارگردانان و طرفداران فیلمهای ابرقهرمانی مارول همراه شد.
این کارگردن ۷۸ ساله حالا هم اعتقاد دارد که صنعت کنونی سینما، میزبان خوبی برای هنر نیست و با عنایت به این که صنعت فیلم، امروزه تجارت گسترده سرگرمی بصری است، خواهان احیای مجدد سینما شد و نوشت: همه چیز تغییر کرده و سینما و اهمیت آن در فرهنگ هم دستخوش این تغییرات بوده است و جای تعجب نیست چهره هایی چون «ژان لوک گدار»، «اینگمار برگمن»، «استنلی کوبریک» و «فدریک فلینی» که زمانی بر فُرم هنری فوق العاده سینما سلطنت می کردند در نهایت و با گذر زمان در سایه ها گم شدند. حالا نمی توانیم روی تجارت فیلم برای نگهداری از سینما حسابی باز نماییم و تنها افرادی از بین ما که درباره سینما و تاریخ آن می دانند باید این عشق و دانش را افراد بیشتری به اشتراک گذارند.
اسکورسیزی هم اکنون مشغول ساخت جدید ترین فیلمش با عنوان «قاتلان ماه کامل» با بازی «رابرت دنیرو» و «لوناردو دی کاپریو» است. «اریک راث» نویسنده برنده اسکار فیلمهای «فارست گامپ» و «مورد عجیب بنجامین باتن»، نگارش فیلمنامه اقتباسی این فیلم را بر عهده دارد.
داستان فیلم «قاتلان ماه کامل» درباره مجموعه قتل هایی است که در دهه ۱۹۲۰ میلادی در اوکلاهاما روی داد؛ زمانی که سرخپوستان منطقه اوسیج در زیرزمین های خود نفت کشف کردند و سپس تک به تک کشته شدند. وقتی آمار قتل ها زیاد شد، اف بی آی که تازه تاسیس شده بود، پرونده را در دست گرفت و یکی از هولناک ترین جنایت های سازمان یافته تاریخ آمریکا افشا شد.منبع:

1399/11/29
14:00:28
0.0 / 5
588
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال