رئیس فرهنگستان هنر تغییر نمود

رئیس فرهنگستان هنر تغییر نمود به گزارش سام فیلم با تصویب شورایعالی انقلاب فرهنگی، بهمن نامورمطلق به ریاست فرهنگستان هنر انتخاب شد.


به گزارش سام فیلم به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، در جلسه اخیر شورایعالی انقلاب فرهنگی که عصر سه شنبه 19 اسفند 1399، با حضور حسن روحانی، رئیس جمهور و رئیس شورایعالی انقلاب فرهنگی، برگزار شد، بهمن نامورمطلق به عضویت پیوسته فرهنگستان هنر درآمد و به مدت 4 سال به ریاست این فرهنگستان انتخاب شد.
بهمن نامورمطلق دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته زبان شناسی و کامپیوتر، و دکتری در رشته ادبیات تطبیقی از دانشگاه بلزپاسکال در کلرمون ـ فرانسه است. او دانشیار دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی است و مقالات و کتاب های گوناگونی در زمینه های بینامتنیت، اسطوره شناسی، دانش های تطبیقی، نقد تکوینی هنر و ادبیات و... تألیف کرده است.
نامورمطلق پیشتر در سالهای 1381 تا 1388 بعنوان دبیر و معاون پژوهشی فرهنگستان هنر فعالیت داشته است. وی همینطور سِمت معاونت هنرهای سنتی و صنایع دستیِ سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، و معاونت پژوهشی خانه هنرمندان را در کارنامه خود دارد.
نامورمطلق هم اکنون سرپرستی دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان را بر عهده دارد.

دو سال قبل بعد از مدیریت 9 ساله علی معلم دامغانی، علیرضا اسماعیلی دو سال سرپرستی این مجموعه را برعهده داشت و در ابتدای تاسیس تا سال 88، میرحسین موسوی رئیس این مجموعه بود.

منبع:

1399/12/20
11:25:36
0.0 / 5
933
تگهای خبر: كامپیوتر , كتاب , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال