پیام سعید پورصمیمی برای روز ملی هنرهای نمایشی

پیام سعید پورصمیمی برای روز ملی هنرهای نمایشی سام فیلم: «سعید پورصمیمی» هنرمند پیشکسوت و چهره شناخته شده عرصه تئاتر و سینما، پیام پنجمین سال گرامیداشت هفتم فروردین بعنوان روز ملی هنرهای نمایشی در ایران را صادر و امضا کرد.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، پنجمین پیام روز ملی هنرهای نمایشی بعد از ثبت این روز در تقویم رسمی کشور توسط «سعید پورصمیمی» نوشته شد و چهارشنبه شب با حضور قادر آشنا (مدیرکل هنرهای نمایشی) و رضا بصیرت (مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی) در منزل پورصمیمی، پیام توسط این هنرمند عرصه تئاتر و سینما به امضا رسید.
متن پیام روز ملی هنرهای ‎نمایشیِ در سال ۱۴۰۰ به شرح زیر است:
«تئاتر می بیند وُ می شنود وَ فریاد می کشد که دقیقه هایش پُر از دغدغه یِ درست زیستن وُ رستگاری ست. از انسانِ مغلوب می گریزد و به فتح رذیلت ها و سلطه فضیلت ها می کوشد. نامیرا هنری که به جام دانایی، جاودانگی بخش است و بی دریغ، انسان را به رویینه تنی راهنمون است.
من؛ «سعید پورصمیمی» زاده سرزمینی هستم که از هنر، ارجمند وُ از هنر آبرومند است. به ایمان من، تئاتر پایتخت خواستن ها و پروردگاه توانستن هاست؛ صحنه ای که حبیبِ «بایدها» وُ نهیبِ «نبایدها»ست و می کوشد از جهنم خشم راهی به روستای صلح بگشاید. هنرمند به همین زنده است، به همین که «بودن» وَ «چگونه بودن» را به نمایش بگذارد و مردم را به امروز وُ فردایی امیدوار کند که دردها به درود وُ تلخی ها به گوارایی بدل شده اند.
تئاتر تکیده وُ ترسان، سالی دشوار را پشت سر گذاشت، سالِ سالن های مضطرب، سال صندلی های خمیده وُ صحنه های خلوت! سالی که به سوگ نشستیم و سیاه پوش شدیم؛ با این همه تئاتر، تئاتر باقی ماند که موید نامیرایی هنر و اعجاز هنرمندان باشد. در سایه به سایه با بلا به زندگی اندیشیدیم و آرزومندانه زمزمه کردیم که:
مشکلی نیست که آسان نشود / مرد خواهد که هراسان نشود
چشم آن دارم با خاک صحنه خوردگان مهربان تر باشیم و با خاطره خوش ِ تیمارداری های تئاتر، نگذاریم تئاتر در تبِ تنهایی باقی بماند. ما باردیگر آموختیم که زندگی «یگانه» است وُ فرصت کوتاه و دیگردوستی تکلیف همه ماست.
سعید پورصمیمی»
هفتم فروردین مطابق با ۲۷ مارس، روز جهانی تئاتر، از سال ۹۶ بعنوان روز ملی هنرهای نمایشی در تقویم رسمی به ثبت رسیده و تا حالا چهار جشن به مناسبت این روز در سراسر کشور برگزار شده است. «علی نصیریان»، زنده یاد «جمشید مشایخی»، زنده یاد «محمدعلی کشاورز» و «اکبر زنجانپور» هنرمندان پیشکسوتی بودند که به ترتیب، طی چهار سال قبل در پیامی این روز را بعنوان روز ملی هنرهای نمایشی گرامی داشتند.


منبع:

1399/12/30
15:05:07
0.0 / 5
791
تگهای خبر: پیشكسوت , تئاتر , سینما , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال