فیلم جدید كارگردان برنده اسكار در جشنواره جهانی فجر

فیلم جدید كارگردان برنده اسكار در جشنواره جهانی فجر سام فیلم: فیلم سینمایی «گزارش نهایی» به کارگردانی «ایشتوان سابو» کارگردان برنده اسکار در سی وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درمی آید.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، «گزارش نهایی» هجدهمین فیلم بلند «ایشتوان سابو» کارگردان مجارستانی است که برای حضور در جشنواره جهانی فیلم فجر پذیرفته شده است.
«سابو» در ایران بواسطه سه فیلم «مفیستو» (۱۹۸۱ - برنده جایزه بهترین فیلم نامه و جایزه فیپرشی از جشنواره فیلم کن و اسکار بهترین فیلم خارجی زبان)، «کلنل ردل» (۱۹۸۵ - برنده جایزه هیئت داوران جشنواره فیلم کن، نامزد بهترین فیلم خارجی زبان اسکار و نامزد گلدن گلوب) و «هانوسن» (۱۹۸۸ - حضور در بخش مسابقه جشنواره کن، نامزد گلدن گلوب و نامزد بهترین فیلم خارجی زبان اسکار) شناخته شده است.
فیلم «گزارش نهایی» اولین بار در بیست وپنجمین جشنواره فیلم تالین به نمایش درآمده و حالا در جشنواره جهانی فیلم فجر، روی پرده خواهد رفت.
این فیلم درباره یک متخصص قلب و عروق مشهور و بازنشسته است که برای ادامه کار درمانی، با وجود تمایل همسرش به روستای محل تولد خود می رود و در آنجا درمان اهالی را شروع می کند، اما مشکلاتی با اهالی خطرناک پیدا می کند و مجبور به مبارزه می شود.
«سابو» با همراهی بازیگر فیلم یعنی «کلاوس ماریا براندائر» که همکار وی در خیلی از فیلم هایش بوده و هر دو در سنین بازنشستگی به سر می برند، در «گزارش نهایی» تعریفی متفاوت از بازنشستگی عرضه کرده است. اعتقاد وی در این فیلم، متوقف نکردن کار در هر زمان از زندگی است و حضور وی در هشتاد و سه سالگی در مقام کارگردان، بر زنده بودن سینما تاکید می کند. سابو در آخرین مصاحبه اش درباره این فیلم گفته است: «اگر کسی همچنان دوست دارد، در آینده در کنار دیگران باشد، سینما باقی خواهد ماند.»
دیگر فیلم های ایشتوان سابو عبارتند از: «عصر توهمات» (۱۹۶۵ - برنده جایزه اولین اثر برتر جشنواره فیلم لوکارنو)، «پدر» (۱۹۶۶ - برنده جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره فیلم لوکارنو و بهترین فیلم جشنواره فیلم مسکو)، «شماره بیست و پنج خیابان آتش نشان» (۱۹۷۳ - برنده جایزه بهترین فیلم و کلیسای جهانی جشنواره فیلم لوکارنو)، «داستان های بوداپست» (۱۹۷۷ - حضور در بخش مسابقه جشنواره فیلم کن)، «ایمان» (۱۹۸۰ - برنده جایزه بهترین کارگردانی و اینترفیلم از جشنواره فیلم برلین)، «ملاقات با ونوس» (۱۹۹۱ - برنده جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم ونیز)، «امای عزیز، بوب نازنین» (۱۹۹۲ - برنده جایزه بهترین کارگردانی و کلیسای جهانی جشنواره فیلم برلین) و «زوننشاین» (۱۹۹۹ - نامزد بهترین فیلم، بهترین کارگردان و بهترین موسیقی گلدن گلوب) و «در» (۲۰۱۲ - حضور در جشنواره فیلم مسکو).
سی وهشتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۵ تا ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ به دبیری محمدمهدی عسگرپور در تهران برگزار می گردد.
منبع:

1400/02/08
11:51:31
5.0 / 5
286
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال