پرسشی از محمد بلوری ـ پدر حادثه نویسی مطبوعات

تاریخ حوادث ایران پرونده ای به عجیبی خرمدین ها دیده است؟

تاریخ حوادث ایران پرونده ای به عجیبی خرمدین ها دیده است؟ به گزارش سام فیلم محمد بلوری، روزنامه نگار پیشکسوتی که او را بعنوان پدر حادثه نویسی مطبوعات ایران می شناسند، می گوید که داستان جنایی خرمدین ها یکی از عجیب ترین پرونده هایی است که در دوره ۶۰ سال روزنامه نگاری دیده است و اگر می خواست برای این پرونده تیتر بزند، «جنایت وحشتناک بر مبنای اوهام» را انتخاب می کرد.


این روزنامه نگار پیشکسوت در گفت وگویی با ایسنا درباره این که آیا در دوران روزنامه نگاری خود پرونده ای مشابه قتل خانوادگی خرمدین ها را که به این شدت اذهان عمومی را نگران و مضطرب کرده باشد را دیده است، می گوید: نمونه بارزی که به یاد دارم مربوط به بیشتر از ۵۰ سال پیش است. در آن پرونده، مردی حدودا ۵۰ ساله در خلال چند ماه، پنج مرد را با برنامه ریزی کامل به خانه دعوت کرد و پس از بیهوش کردن، آنها را به قتل رساند، جنازه هایشان را مثله کرد و به دور انداخت.
او ادامه می دهد: مرد قاتل بر این باور بود که هر یک از این پنج مرد با زنش رابطه نامشروع داشتند و بنابراین دست به قتل آنها زد. وجه اشتراک این پرونده با پرونده قتل خانواده خرمدین ها در این است که هر دو نفر با برنامه ریزی قتل ها را انجام دادند، از نظر سلامت روانی مشکلی نداشتند و هیچ یک هم اظهار پشیمانی نکردند.
بلوری یادآور می شود: جالب است که آن زمان و در پرونده قدیمی هم مقام های قضایی بر این باور بودند که با عنایت به این که قتل ها برنامه ریزی شده بوده است، حکن مجرم حتما اعدام است که اعدام هم شد؛ اما همان زمان بعضی از روان شناسان عنوان کرده بودند که درست که تمام تصمیمات به صورت منطقی گرفته شده است، اما باید این نکته را در نظر داشت که استدلال فرد قاتل برای ارتکاب به جرم بر مبنای اوهام بوده است.
محمد بلوری، روزنامه نگار پیشکسوت


منبع:

1400/02/31
12:45:28
5.0 / 5
221
تگهای خبر: پیشكسوت , خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال