مراسم اسكار از كرونا عبور كرد

مراسم اسكار از كرونا عبور كرد به گزارش سام فیلم مهر نوشت: آکادمی اسکار اعلام نمود که نود و چهارمین دوره خویش را مانند سالهای قبل از پاندمی برگزار می نماید.به گزارش ددلاین، آکادمی اسکار روند برگزاری اهدای جوایز ۲۰۲۲ خویش را اعلام نمود.
آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اعلام نمود یکشنبه ۲۷ مارس ۲۰۲۲ (۷ فروردین ۱۴۰۱) زمان اهدای جوایز نود و چهارمین دوره جوایز اسکار خواهد بود.
در حالی که انتظار می رفت جوایز اسکار نود و چهارم به تاریخ های قبل از پاندمی باز گردد و ۲۷ فوریه ۲۰۲۲ برگزار شود، اما برگزاری مسابقات پربیننده سوپربول که مقرر است ۱۳ فوریه در لس آنجلس صورت گیرد و مسابقات المپیک زمستانی که ۴ فوریه تا ۲۰ فوریه برگزار می شود، سبب شده که تاریخ ها درست با تاریخ های برگزاری هر سال مطابقت نداشته باشد.
اما میتوان گفت اسکار به زمان همیشگی خود قبل از پاندمی بازگشته و در اواخر فصل اول سال برگزار می گردد.
گفته شده اسامی نامزدها هم سه شنبه ۸ فوریه اعلام می شود. گرچه این تاریخ ها به مفهوم یک ماه زودتر از آن چیزی است که سال جاری و در ۲۵ آوریل برگزار شد، اما هنوز یک ماه با تاریخ اصلی برگزاری اسکار در سالهای پیش از این متفاوت است.
زمان نهایی برای پخش فیلم هایی که می خواهند در این رقابت حضور داشته باشند هم ۳۱ دسامبر تعیین شده که جلوتر از تاریخ ۲۸ فوریه است که سال جاری به علت کرونا تعیین شده بود. بدین سان فیلم هایی که در رقابت اسکار شرکت می کنند در واقع به جای ۱۲ ماه فرصت برای پخش، حدود ۱۰ ماه وقت دارند تا اکران سینمایی شوند.
جوایز مدیران آکادمی (جوایز گاورنرز) هم که سال جاری به علت پاندمی لغو شده بود باردیگر بازمی گردد و دو ماه زودتر از معمول ۱۵ ژانویه برندگانش را معرفی می کند.
مراسم نهار دسته جمعی نامزدهای اسکار هم که در اسکار نود و سوم به علت پاندمی لغو شده بود باردیگر برگزار می گردد و دوشنبه ۷ مارس این گردهمایی شکل می گیرد.
با اعلام این تاریخ ها، دیگر جوایز هم زمان مانند بفتا و جایزه موسسه فیلم و جوایز منتخب منتقدان و انجمن های سینمایی هم می توانند تاریخ های معرفی نامزدها و برندگانشان را تعیین کنند.
این مراسم طبق معمول توسط ABC از دالبی تیاتر در بیشتر از ۲۰۰ منطقه جهان به صورت مستقیم پخش می شود.
تاریخ روند اهدای جوایز اسکار ۲۰۲۲ چنین است:
مهلت پایانی ثبت آثار: دوشنبه ۱۵ نوامبر ۲۰۲۱
آغاز رأی گیری اولیه: جمعه ۱۰ دسامبر ۲۰۲۱
پایان رأی گیری اولیه: چهارشنبه ۱۵ دسامبر ۲۰۲۱
تعیین لیست اولیه نامزدها: سه شنبه ۲۱ دسامبر ۲۰۲۱
آغاز رأی گیری انتخاب نامزدها: پنج شنبه ۲۷ ژانویه ۲۰۲۲
پایان رأی گیری انتخاب نامزدها: سه شنبه ۱ فوریه ۲۰۲۲
اعلام اسامی نامزدها: سه شنبه ۸ فوریه ۲۰۲۲
آغاز رأی گیری نهایی: پنج شنبه ۱۷ مارس ۲۰۲۲
پایان رأی گیری نهایی: سه شنبه ۲۲ مارس ۲۰۲۲
مراسم اسکار نود و چهارم: یکشنبه ۲۷ مارس ۲۰۲۲
۵۷۵۷


منبع:

1400/03/07
23:16:12
5.0 / 5
327
تگهای خبر: اكران , سینما , سینمایی , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال