شادی كرم رودی از تجربه همكاری اش با رامبد جوان در سریال مردم معمولی می گوید

شادی كرم رودی از تجربه همكاری اش با رامبد جوان در سریال مردم معمولی می گوید به گزارش سام فیلم ایلنا نوشت: شادی کرم رودی بازیگر «ماهی و گربه»، «دارکوب» و «ابلق» که این روزها در «مردم معمولی» به ایفای نقش پرداخته است، نقش های کاملا متفاوتی در آثار مختلف بازی کرده است. او درباره چالش های سیت کام در ایران می گوید: «سیت کام در فضای سریال های ایرانی خیلی سابقه ندارد و در چند قسمت اول ما صرف این شد که به این برسیم که سیت کام چطور با مخاطب ایرانی بتواند ارتباط برقرار کند.»از نقش های جدی با گریم های سنگین در سینمای اجتماعی تا یک نقش شیرین در یک سریال کمدی؛ این مسیری ست که شادی کرم رودی بازیگر سریال «مردم معمولی» در سالهای اخیر طی کرده است. او که دانش آموخته موسیقی و ادبیات نمایشی است و پیش از این در «ماهی و گربه» شهرام مکری، «یک شهروند کاملا معمولی» مجید برزگر، «دارکوب» بهروز شعیبی، «ابلق» نرگس آبیار و «بی رویا» آرین وزیردفتری ایفای نقش کرده، این روزها با نقش آوا در سریال نمایش خانگی «مردم معمولی» برای مخاطب عام هم به چهره ای شناخته شده تبدیل گشته است. گفتگویی با این بازیگر داشتیم که می خوانید.
از نقش های جدی در سینمای جدی و هنری به یک نقش کمدی در یک سریال متفاوت رسیدید. این تغییر تم چگونه بود؟
این تغییر خیلی ناگهانی برای من صورت گرفت. خودم هم اوایل متعجب بودم که چه اتفاقی می افتد. جلسه اول که رامبد جوان را دیدم، گفتم من تاکنون کمدی بازی نکردم و هر نقشی هم که بازی کردم بسیار تلخ و جدی بوده و هیچ نسبتی با کمدی نداشته، ولی وی خاطرنشان کرد من در چهره تو می بینم که می توانی در نقش کمدی هم خوب باشی. من هم به حرف و انتخاب رامبد جوان اطمینان کردم.
این چالش برای خودتان چطور بود و چطور با نقش آوا کنار آمدید؟
درست است که من تاکنون کمدی بازی نکرده بودم، اما خیلی زیاد کمدی تماشا کرده بودم، خیلی طرفدار کمدی هستم و در اوقات فراغتم کمدی می بینم. درباره این که چه می شود کرد، ایده هایی داشتم. هرچند چالش بزرگی بود، ولی تلاش کردم پیش از این که آوا بخواهد طناز باشد، شیرین باشد، بعد کم کم تلاش کردم طنز را در او پیدا کنم.
آدم هایی شبیه آوا چقدر نمونه خارجی دارند؟
خیلی زیاد. من فکر می کنم این بخش زندگی آوا که یک باره تصمیم می گیرد رشته اش را تغییر بدهد و با خانواده به مشکل می خورد و... خیلی جدی است و آدم های خیلی زیادی می توانند با آن هم ذات پنداری کنند همچون خود من.
آیا خودتان تجربه مشابه داشتید؟
بله. دیپلم ریاضی گرفتم و سال آخر تصمیم گرفتم هنر بخوانم و همه این تجربه ها که رضایت خانواده را جلب و آنها را با خود همراه کنم را از سر گذراندم.
تماشاگرانی که از ابتدا کارهای شادی کرم رودی را دنبال می کردند که احیانا تماشاگر سینمای جدی بوده اند، چه بازخوردی نسبت به حضورت در یک سریال کمدی داشته اند؟
این بازخورد را بیشتر از دوستان و آشنایانم گرفتم که اکثرا برایشان جالب بود که من در این نقش بازی کردم و بیشتر تشویقم کردند. این طور بگویم که نمی توانستند باور کنند من نقش کمدی بازی کنم و هم اکنون که بازی کردم نتیجه کار به نظرشان جالب بوده است.
در تمام کارهایی هم که بازی کردید گریم های سنگین داشتید، مثلا در «دارکوب» بهروز شعیبی؛ کدامیک برایتان جذاب تر است، این که یک نقشی بازی کنید که گریم سنگین داشته باشید یا این که نقشی بازی کنید که چهره خودتان باشد و بخواهید با رفتارتان نقش را ایفا کنید؟
هر کارگردان یا تهیه کننده ای که «دارکوب» را دیده وقتی با من تماس می گیرد و برای کار به دفترشان می روم، از دیدن چهره خودم متعجب می شوند. جذابیت و میزان گریم نقش برایم بستگی به نوع نقش دارد، مثلا نقشم در «دارکوب» یا «ابلق» به این نیاز دارد که طراحی گریم به من در پیدا کردن نقش کمک نماید. چون نقش از خودم خیلی دور است. در مورد لباس هم همچنین است، ولی وقتی یک نقش از نظر ظاهری به چهره خودم نزدیک تر است و گریم کمتری دارد، باید طور دیگری به آن نزدیک شوم.
از تجربه کار با شهرام مکری بگویید.
کار کردن با هر کدام از کارگردان های سینمای جدی برای من تجربه متفاوتی بود؛ مثلا در «ماهی و گربه» شهرام مکری، چالش فیلم نقش نبود، فرم فیلم بود که یک سکانس پلان طولانی بود و من آنجا آخرین بازیگری بودم که جلوی دوربین می آمدم. این خیلی برایم سخت بود که ۱۲۰دقیقه تمام فیلم ضبط شده و من در ده دقیقه پایانی وارد شوم چونکه اگر خراب می کردم همه چیز باید از اول اتفاق می افتاد. «دارکوب» و «ابلق» برای من چالش های دیگری داشتند، چون نقش ها از من دور بود. تینا در «دارکوب» یک دختر مصرف کننده است که در یک پناهگاه خانم ها زندگی می کند و کم‎ سن و آبستن است. پیدا کردن این نقش برایم خیلی سخت بود، بخصوص که در کنار سارا بهرامی بازی می کردم و در عین اینکه هر دو، نقش مصرف کننده را بازی می کردیم، برای آقای شعیبی مهم بود که متفاوت از هم بازی نماییم و این خیلی سخت بود. ما در آن پروژه فهمیدیم به تعداد آدم‎های مصرف کننده می‎شود نقش مصرف‎کننده را ایفا کرد، چون هر کس شبیه خودش است.
برای نزدیک شدن به نقش مصرف کننده در فیلم «دارکوب» نمونه‎ واقعی هم داشتید؟
بله. ما حدودا شش ماه در پیش تولید فیلم به مکان هایی که این افراد هستند می رفتیم و می دیدیم شان و با آنها معاشرت می کردیم و در آن جلسات هر کدام از ما کسانی را که به نقش خودمان نزدیک تر بود، پیدا می کردیم.
در «ابلق» چطور به نقش فیروزه رسیدید و خانم آبیار چقدر برای رسیدن به این نقش کمک کردند؟ در فیلم خانم آبیار من نقش یک دختر جنوب شهری را بازی می کنم که دختر بازیگوشی است و بدجنسی ها و شیطنت های خاص خودش را دارد. این نقش از هر نظر برایم سخت بود. در آن کار گریم خیلی به من از این نظر کمک کرد و شیطنت و بدجنسی را با کشیدن چشم ها به من داده بود.


منبع:

1400/04/16
23:43:52
5.0 / 5
14757
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال