تجمع هنرمندان و بیانیه خانه سینما در اعتراض به وضعیت مردم خوزستان

تجمع هنرمندان و بیانیه خانه سینما در اعتراض به وضعیت مردم خوزستان به گزارش سام فیلم خانه سینما، با انتشار اطلاعیه ای، خواهان توجه مسئولان به وضعیت سخت زندگی مردم خوزستان شد. چندین چهره هنری هم با تجمع در مقابل خانه هنرمندان، به بی آبی در این استان اعتراض کردند.به گزارش سام فیلم به نقل از خبر آنلاین، بعد از آن که برخی از چهره های هنری در اعتراض به وضعیت خوزستان در مقابل خانه هنرمندان تجمع کردند، خانه سینما هم اطلاعیه ای درحمایت از مردم آن استان منتشر نمود.
متن کامل بیانیه خانه سینما به شرح زیر است:
«خوزستانِ ایران، ملتی نگرانِ توست، همه ایران نگرانِ توست، سینمای ایران نگران توست. متأسفانه این روزها تصاویر ناخوش آیندی از خوزستان می بینیم. این پاره تن ایران، مهد تمدن عیلام با قدمتی به بلندای تاریخ کشور، سرزمین رودهای خروشان و دشت های حاصلخیز و هورها و تالاب های عظیم و مردمی که ایرانی ترینِ ایران هستند و بوده اند به شرایطی گرفتار شده اند که بی سابقه است.
شرایط این روزهای خوزستان و سیستان و بلوچستان، شایسته ایران ما نیست.
خوزستان بدون شک طی یک صد سال گذشته، بخشی بزرگ از هزینه های مالی و جانی کشورمان بخصوص در دوران جنگ را جانانه پرداخته است و شایسته نیست که مردمانش و پیکرش این گونه زخم خورده رها شوند.
با تأسف بسیار، در حالیکه انواع و اقسام مصائب و بلایای طبیعی و دست سازِ بشر، امنیت و آرامش تمام مردم ایران را به بازی گرفته؛ مردم خوزستان، مصیبت بزرگ تری را هم تجربه می کنند که خاک و دام و طبیعت و جان شان را با شدت تمام تهدید می کند.
خشکسالی، بلایی است که می شد و می شود با یاری و همدلی، آثار ویرانگرش را تقلیل داد و با مدیریت درست و همراهیِ تمام قوا، تأثیراتِ مخربش را بر جان و چهرهِ خوزستان عزیز و دیگر سرزمین های تشنه ایران کم کرد.
با اینکه خیلی دیر است، اما هنوز هم می شود ثابت کرد همه ایران یکی است. باید به مهر، دست هموطنان گرفتار خشکسالی را گرفت و اسباب نجات از این ورطه خانمان سوز را برای شان فراهم نمود.
به نمایندگی از سینماگران ایران، وظیفه خود می دانیم همراه با هموطنان مظلوم خوزستان از تمام مسئولین کشور بخواهیم به حکم قانون در رفع مشکلات مردم، بخصوص عوارض خشکسالی و دیگر مصائب خوزستان و ایران بکوشند.
تا دیرتر از این نشده، انجام دهید آنچه باید.»
بعدازظهر امروز (چهارشنبه ۳۰ تیر) هم، بعضی از سینماگران با هدف پشتیبانی از مردم خوزستان، مقابل خانه هنرمندان تهران جمع شدند.
چهره هایی چون مسعود کیمیایی، کیانوش عیاری، نوید محمدزاده، آزاده صمدی، پگاه آهنگرانی، فرشته حسینی، محسن امیریوسفی، مجید صالحی، محمد بحرانی، سجاد افشاریان، پدرام شریفی و … همچون حاضران در این تجمع بودند.
در این تجمع، پلاکاردهایی در ارتباط با وضعیت بد این روزهای خوزستان در دست هنرمندان قرار داشت.
۵۷۵۷

1400/05/01
11:10:40
5.0 / 5
319
تگهای خبر: آنلاین , سینما , هزینه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال