این صحنه های از کرخه تا راین را ندیدید بعلاوه فیلم

این صحنه های از کرخه تا راین را ندیدید بعلاوه فیلم نسل های مختلفی بارها فیلم ˮکرخه تا راینˮ را به تماشا نشسته اند ؛ فیلمی که در سال 1371 تولید شده است و ابراهیم حاتمی کیا کارگردان آن در مقطع نمایش فیلم «به نام پدر» اظهار داشته بود: «فیلم «از کرخه تا راین» وقتی به نمایش درآمد، 500 صفحه اعتراضیه ارسال شده بود تا مانع اکران فیلم شوند. پس از گذشت سالیان چه اتفاقی افتاد. این فیلمی است که بارها از تلویزیون پخش شده و من مطمئنم که فرزندان همین معترضین، مدافعین این آثار بوده اند.»


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، بتازگی موزه سینما بخش هایی از فیلم پشت صحنه فیلم "کرخه تا راین" را منتشر نموده است، این فیلم به سرنوشت چند قربانی استفاده از جنگ افزار شیمیایی در جنگ ایران و عراق می پردازد. از بازیگران این فیلم می توان به علی دهکردی و هما روستا اشاره نمود و موسیقی ماندگار آنرا هم مجید انتظامی ساخته است.
حاتمی کیا در سال 89 بحث رایت و حقوق فیلم هایش را قصه و یا غصه قدیمی سینمای ایران دانست و اظهار داشته بود: «من شاید جزو فیلمسازانی باشم که هر سال 20 بار فیلمهای مختلفم در تلویزیون به نمایش درمی آیند و در این میان تنها چیزی که نصیب ما می شود دعای خیر بینندگان است و البته مسئولان هم نسبت به این مساله احساس مسئولیت نمی کنند و تنها دعا می کنند که سرپا باشیم و کار نماییم. اما به هر حال بحث حقوق رایت فیلم ها موضوع مهمی است، هر چند که این مساله برای کارگردان تاثیر چندانی ندارد.»

این فیلم ساز در بخش هایی از یادداشت خود که بعد از درگذشت سیف الله داد در ایسنا منتشر کرد، هم نوشت: «از خلوتش بگویم. از هم قدمی فراوان در کنار رود راین که گاهی به نرمه اشکی از غربت حضور شیرین می شد. او هم سفری بود که اگر نبود، کرخه من به راین نمی رسید.»
پشت صحنه انتشار یافته از فیلم «کرخه تا راین» را در ادامه می توانید، ببیند.مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1400/05/31
11:45:58
5.0 / 5
240
تگهای خبر: اكران , بازیگر , سفر , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال