به قلم سیروس شاملو منتشر شد

با کفش مولانا در سرزمین چکمه قدم بزنید

با کفش مولانا در سرزمین چکمه قدم بزنید سام فیلم: «با کفش مولانا در سرزمین چکمه قدم بزنید» نوشته سیروس شاملو منتشر گردید.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، این کتاب که عنوان فرعی آن «سفرهای گروه تیارت بشکه» است، در ۱۵۲ صفحه و با قیمت ۴۵هزار تومان از طرف نشر خزه انتشار یافته است.
در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: «با کفش مولانا در سرزمین چکمه قدم بزنید» شامل خاطرات و تأملات سیروس شاملو از دورانی می شود که در ایتالیا بعنوان بنیان گذار و بازیگر در گروه تئاتر سیار بشکه فعالیت داشته است. نثر بازیگوش و طنازانه او به همراه نگاه تیزبین و خلاقش، سبب شده است که این روایات به رغم تلخی برخی های شان، شیرین باشند! خاطرات شاملو از سفرهای گروه تئاتر بشکه، اغلب داخل واگن نمایش و قبل از خواب، بصورت یادداشت های پراکنده یک بازیگر نوشته شده است.
در قسمتی از کتاب می خوانیم: «کلاودیو بورگی که حرفه اش خوردن شمشیر یک متری و خوابیدن روی تختی از خنجر و میخ و بالا رفتن از پله هایی از تیغِ به ظاهر آخته بود، قبل از نمایش همیشه میوه های بریده شده را با شمشیرش تکه تکه می کرد تا آه از نهاد تماشاگران درآورد. البته میوه ها را از بخش تیز شمشیر می برید نه بخشی که روی آن راه می رفت! این فقره آلزایمر همیشه ۱۰ دقیقه مانده به اجرا یاد بادمجان و کدو می افتاد و گروه نمایش بشکه را مثل دیوانه ها به نزدیک ترین میوه فروشی حمله ور می کرد! برای نشان دادن تیزی خنجرش از خیارچنبر هم استفاده می کرد، اما اینگونه ابزار نمایشی فقط در نمایش های یونان و ترکیه به آن طرف که کان سبزیجات بود مورد استفاده قرار می گرفت. در اروپا اگر می فهمیدند رمانتیک هفت خطی است چنبر را در آستین او می کردند و در ادامه قصه می فهمیم همین کار را هم کردند.»

منبع:

1400/07/13
11:45:46
5.0 / 5
271
تگهای خبر: بازیگر , تئاتر , سفر , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال