تعطیلی سینمای ورامین در سکانس کرونا

تعطیلی سینمای ورامین در سکانس کرونا به گزارش سام فیلم از تهران تنها سینمای جنوب تهران دو سال است که به علت انتشار کرونا و درآمد پایین تعطیل شده است.


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان ورامین در اینباره به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: سینمای ورامین طی ۵۰ سال قبل تنها سینمای جنوب استان تهران بود اما دو سال است که بدلیل درآمد کم و پاندمی کرونا فعالیت نمی کند.
طاهر طاهری افزود: سال تاسیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ۱۳۷۳ و شروع فعالیت آن در فرهنگسرای رازی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ورامین بوده و تابحال درحال فعالیت است.
وی در مورد مراکز فرهنگی، هنری و مطبوعاتی فعال شهرستان ورامین هم بیان نمود: شش کتابخانه عمومی فعال، ۱۲ نشریه محلی در چارچوب های مختلف وجود دارند که این مورد در استان تهران بی نظیر است، ۱۳ دفتر نمایندگی نشریه کشوری وجود دارد که پنج عدد از آنها فعال است، ۱۲ تا افست چاپخانه و ۱۳ کانون و دفتر تبلیغاتی فعال داریم و ۲۳ آموزشگاه هنری، ۲۰ کتابخانه در مساجد و ۶۰ کانون فرهنگی هنری مساجد در این شهرستان فعالیت دارند.
طاهری با انتقاد از مشکلات برخی کیوسک های مطبوعاتی و فعالیتهای خارج از حیطه فرهنگی این کیوسک ها اظهار نمود: کیوسک های مطبوعاتی فقط مجوز فروش نشریات دارند ولی متاسفانه اکثرا از حوزه عرضه مطبوعات و اقلام فرهنگی خارج شده اند و هم اکنون این اداره هیچ گونه مجوزی برای کیوسک های مطبوعاتی بنا به ضوابط اعلام شده ندارد.
وی در مورد فرهنگسراهای ورامین اظهار داشت: فرهنگسرای زنده یاد شاعر آیینی ژولیده نیشابوری واقع در شهرک مدرس به دلیل واقع شدن این مرکز در حاشیه شهرک مدرس و عدم تخصیص نیروی انسانی گرفتار سرقت های متوالی شد و الان غیر فعال است، فرهنگسرای رازی هم یکی از مراکز فرهنگی شهر بوده که با قدمت بالایی که دارد با عنایت به رشد جمعیت کنونی جوابگوی اصحاب فرهنگ و هنر نیست و کمبود فضا یکی از اشکالات به حساب می آید، فرهنگسرای ارشاد در میدان ولیعصر(عج) ۱۲ سال است در اختیار نیروی انتظامی قرار گرفته و الان پلیس راهور شهرستان در آنجا مستقر است، که نیاز است شهرداری نسبت به تأمین فضایی برای استفاده پلیس راهور تأمین و مرکز مذکور را به اصحاب فرهنگ و هنر بازگرداند.
طاهری از دیگر وظایف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را تایید نام واحدهای صنفی دانست و بیان نمود: نامگذاری واحد های صنفی به عهده این اداره و الان سامانه سردر واحدهای صنفی جهت ثبت و دریافت مجوز درحال فعالیت بوده و نظارت میدانی آن بر عهده اتحادیه ها و اداره اماکن است.
رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ورامین کمبود منابع مالی و اعتبارات را برای این اداره مشکل ساز دانست و افزود: در تجهیزات فنی مورد نیاز برای اجرای برنامه های فرهنگی و هنری مشکل جدی داریم و در مورد پروژه های نیمه تمام باید به ساختمان گالری نیمه تمام واقع در محوطه فرهنگسرای رازی اشاره کنم که این پروژه ۱۲ ساله به دلیل نداشتن تخصیص بودجه استانی بلاتکلیف مانده و نیاز است این مرکز در آینده تکمیل و تجهیز شود و در اختیار هنرمندان این شهرستان قرار گیرد.
منبع:

1400/09/01
16:12:27
5.0 / 5
86
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال