وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد

اصلاح ویژه بخشنامه های حوزه های فرهنگی و هنری

اصلاح ویژه بخشنامه های حوزه های فرهنگی و هنری به گزارش سام فیلم محمدمهدی اسماعیلی اظهار داشت: از شروع دولت جدید اصلاح ساختارها و بخشنامه ها در بخش های مختلف فرهنگی و هنری اکنون در زمینه های مختلفی چون سینما، موسیقی و کتاب به عنوان یک دستور کار ویژه شروع شده است.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی ـ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ عصر روز چهارشنبه، پنجم مردادماه، در همایش مدیران کل ارشاد استانهای مختلف که در مجموعه فرهنگی «باغ زیبا» تهران برگزار شد، با تاکید بر اهمیت تعامل مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استانها با هسته های اصلی انقلاب اسلامی اظهار داشت: نمایندگان ولی فقیه در استانها، ائمه جمعه، اهالی مسجد و نمازگزاران متدین نمازهای جمعه همگی از هسته های اصلی انقلاب اسلامی بشمار می رود که مدیران کل فرهنگ و ارشاد استانها باید برای تعالی حوزه فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی از نقطه نظرات و دیدگاه های آنها بیشترین بهره را برده و با همدلی و همیاری همه دلسوزان و دغدغه مندان نظام جمهوری اسلامی، وضعیت فرهنگ و هنر شهرهای مختلف به بالاترین سطح ممکن برسد.
وی در ادامه با اشاره رویکرد حمایتی دولت مردمی از حوزه فرهنگ بیان کرد: دولت مردمی و شخص رییس جمهور محترم اهتمام ویژه ای نسبت به پشتیبانی از اهالی فرهنگ و هنر دارد و این دولت بیشترین همراهی را با مجموعه فرهنگی کشور دارد.
اسماعیلی در ادامه به اهمیت تقویت منابع انسانی کار آمد و انقلابی در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت و اظهار نمود: این مسأله باید به ریل گذاری جدید این وزارت خانه بدل شود و برای دستیابی به این مهم به یک برنامه زمانبندی شده نیاز داریم. همین طور اصلاح ساختارها و بخشنامه ها در بخش های مختلف فرهنگی و هنری اکنون در زمینه های مختلفی چون سینما، موسیقی و کتاب شروع شده است و امیدواریم این روند تا محقق شدن ساختار مدنظر ادامه یابد.
وزیر فرهنگ در آخر با تاکید بر توسعه چتر حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از همه اهالی فرهنگ و هنر اظهار داشت: وزارت فرهنگ، خانه هنرمندان و اهالی فرهنگ است و در دوره ی جدید تمام تلاش خودرا می نماییم تا هنرمندان بخش های مختلف با کمترین دغدغه و مشکل کارهای خودرا به سرانجام برسانند.
دومین همایش مدیران کل فرهنگ و ارشاد استانهای مختلف در دوره ی جدید وزارت فرهنگ عصر چهارشنبه با حضور و سخنرانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پایان یافت.
منبع:

1401/05/07
14:13:48
5.0 / 5
195
تگهای خبر: سینما , كتاب , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال