رای گیری برای توقیف جهان نیوز!

رای گیری برای توقیف جهان نیوز! به گزارش سام فیلم، حسین انتظامی هشت دوه یعنی معادل ۱۶ سال نماینده رسانه ها در هیئت نظارت بر مطبوعات بود و در آن دوره قرار شده بود تا جهان نیوز توقیف شود اما تنها با یک رای این اتفاق رخ نداد.


به گزارش خبرگزاری سام فیلم، حسین انتظامی هشت دوه یعنی معادل ۱۶ سال نماینده رسانه ها در هیئت نظارت بر مطبوعات بود و خودش روایت می کند خاطرات زیادی از آن دوران دارد و اگر بخواهد آنها را مکتوب کند به خصوص همان دو سالی که رامین معاون مطبوعاتی بود، خودش یک کتاب می شود.
با هر تفسیری انتظامی یکی از اقدامات نمادین و پرارزش حسن روحانی، رئیس جمهور پیشین را زمانی می داند که ایشان نماینده مطبوعات را بعنوان معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد برگزید و بنابراین انتظامی تا مدتی نماینده مطبوعات و در عین حال معاون وزیر بود.
وی در روایت آن روزگار در کتاب «پرگار» می نویسد: «تا قبل از آقای جنتی، معمولا وزرای فرهنگ به صورت مرتب در جلسات شرکت نمی کردند و معاون مطبوعاتی به نیابت از وزیر عملاً رئیس هیئت و دارای حق رای بود؛ اما خرق عادتی که آقای جنتی کرد این بود که به علت اهمیت قائل شدن دولت برای رسانه ها شخصاً و از ابتدا تا انتهای جلسه حضور داشت این رویه در وزرای بعدی آقایان دکتر صالحی امیری و دکتر عباس صالحی هم ادامه یافت. در یکی از جلسات، صحبت توقیف جهان نیوز شد مطالب نادرست و تندی ضد دولت زده بود.»
او در رابطه با توقیف جهان نیوز و رای گیری آن نوشت: «بعد از بحث و بررسی، کار به رای گیری رسید: سه موافق و سه مخالف. رای من بعنوان رای هفتم تعیین کننده بود خصوصی به آقای جنتی گفتم باآنکه موضع دولت و شما بر توقیف است من نماینده مطبوعات هستم و در این سالها معمولا با توقیف مخالف بوده ام و اجازه می خواهم نظر خویش را اعلام کنم. ایشان با بزرگواری اظهار داشت: بله تو در این نشست معاون من نیستی و هر جور، نظر خودت است رای بده این واکنش و درک و رفتار آموزنده از آن جهت ارزشمندتر است که آقای جنتی جزو معدود مدیران قاطع است و چنین مدیرانی معمولا برای حفظ انسجام سازمانی اجازه نمیدهند هر مدیر، آتش به اختیار باشد.»
کتاب«پرگار» شامل عناوینی همچون یارانه مطبوعات و جنجالهای مرتبط، قطع پشتیبانی از رسانه های دولتی (حکومتی)، دولت الکترونیک، شفافیت، طرح رتبه بندی رسانه ها، حوادث هیئت نظارت بر مطبوعات، میثاق اخلاق حرفه ای روزنامه نگاران، طرح های اجرا شده، الکترونیکی، برکناری یا کنارگیری از معاونت مطبوعاتی، تشکل ها. صنفی، زیست مسائلی، سامانه اطلاعات و فروش بلیت سینما، با تهیه کنندگان و کارگردانان، که در رابطه با فیلم هایی چون رحمان۱۴۰۰، مطرب، مولد و خانه پدری اتفاق افتاد، هنر و تجربه، فیلمهای توقیفی، طرح های تقسیم بندی سنی، مسائل سازمان سینمایی جشنواره حواشی فیلم فجر از آن جمله است. صفحات ۱۰۸ تا ۱۱۷ این کتاب هم با عنوان برادرکشی به ماجرای شبکه نمایش خانگی می پردازد که اینروزها باردیگر مورد بحث قرار گرفته است.
برای دریافت کتاب با ارسال مجانی می توانید با شماره تلفن ۰۲۱۸۶۷۸۱۱۰۱ تماس بگیرید.
۲۴۵۲۴۵


1402/05/20
15:14:01
5.0 / 5
866
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال