اعلام مبلغ دستمزد نویسندگان فیلمنامه های سینمایی، سریال های تلویزیونی و شبکه خانگی

اعلام مبلغ دستمزد نویسندگان فیلمنامه های سینمایی، سریال های تلویزیونی و شبکه خانگی به گزارش سام فیلم، طبق بیانیه انتشار یافته از جانب انجمن فیلم نامه نویسان سینما، قیمت نگارش هر قسمت از سریال های شبکه نمایش خانگی، برای فیلمنامه نویسان، ۱۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. این درحالی است که قیمت نگارش هر قسمت سریال تلویزیونی، ۸۰ میلیون تومان اعلام شده و نگارش فیلمنامه سینمایی هم ۵۰۰ میلیون قیمت گذاری شده است.به گزارش سام فیلم، ابتدای سال ۱۴۰۳ انجمن فیلم نامه نویسان سینمایی، رقم دستمزد اعضای این صنف را منتشر نمود.

طبق این بیانیه، برای نگارش یک فیلمنامه سینمایی، ۵۰۰ میلیون تومان در اختیار نویسندگان قرار می گیرد و برای نگارش طرح یک فیلم سینمایی، ۲۵ درصد قیمت فیلمنامه پرداخت می شود. رقم نگارش فیلمنامه برای یک تله فیلم هم، ۲۵۰ میلیون تومان ارزیابی شده است.

به گزارش فیلم نیوز، نکته قابل توجه اینجاست که مبلغ فیلمنامه های سریال های تلویزیونی و شبکه نمایش خانگی تفاوت بسیار قابل ملاحظه ای باهم دارند. به فیلمنامه نویس ها برای نگارش یک قسمت سریال تلویززیونی، ۸۰ میلیون تومان تعلق می گیرد و به نویسندگان سریال های شبکه نمایش خانگی، به ازای نگارش هر قسمت از مینی سریال، ۲۰۰ میلیون تومان و برای هر قسمت از سریال های چندفصلی، ۱۵۰ میلیون تومان پرداخت می شود.

منبع:

1403/04/12
19:09:30
5.0 / 5
487
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال