برپایی نمایشگاهی از پوسترهای طراحی اعلان فیلم محمدعلی باطنی

برپایی نمایشگاهی از پوسترهای طراحی اعلان فیلم محمدعلی باطنی سام فیلم: نمایشگاه پوسترهای طراحی اعلان فیلم محمدعلی باطنی با عنوان ۱۳۵۰بود از نهم تا ۲۰ شهریور در خانه هنرمندان ایران برپا می گردد.به گزارش سام فیلم به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران٬ «۱۳۵۰بود» عنوان نمایشگاه پوسترهای طراحی اعلان فیلم محمدعلی باطنی است كه از نهم تا ۲۰ شهریور در نگارخانه های تابستان٬ بهار و نامی خانه هنرمندان ایران برپا می گردد.
این نمایشگاه پروژه مشترك موزه سینما و خانه هنرمندان ایران است كه با حمایت موزه گرافیك ایران٬ انجمن صنفی طراحان گرافیك و گروه سینمایی «هنر و تجربه» برگزار می گردد. در این نمایشگاه ۱۶۰ پوستر محمدعلی باطنی در معرض دید مخاطبان قرار می گیرد و به شكلی مروری بر پوسترهای سینمایی محمدعلی باطنی از سال ۱۳۵۰ تابحال خواهد بود. همزمان با برپایی این نمایشگاه ۲۰ پوستر و آرت ورك محمد علی باطنی در سالن استاد ممیز موزه گرافیك ایران هم در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت.
همچنین در روزهای برگزاری این نمایشگاه نشست های تخصصی درباره طراحی پوستر برای سینما و آثار محمدعلی باطنی در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود كه زمان دقیق این نشست ها بزودی اعلام خواهد شد. نمایشگاه «۱۳۵۰بود» اولین پروژه مشترك خانه هنرمندان ایران و موزه سینمای ایران است.
پوستر این نمایشگاه هم توسط مرتضی آ كوچكیان طراحی شده است.
محمدعلی باطنی بیش از ۳۰۰ پوستر برای سینمای ایران طراحی نموده است و از هنرمندان شاخص در تاریخ طراحی پوستر فیلم در ایران به شمار می آید. پوسترهای باطنی را می توان ادامه ای بر طراحی پوستر نقاشان تبلیغاتی چون هایك اجاقیان، میشا گراگوسیان و محسن دولو دانست.
نمایشگاه پوسترهای طراحی اعلان فیلم محمدعلی باطنی با عنوان «۱۳۵۰بود» جمعه ۹ شهریور ساعت ۱۷ در خانه هنرمندان ایران افتتاح می گردد.

1397/06/06
14:07:37
5.0 / 5
5023
تگهای خبر: سینما , فیلم , گرافیك , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال