رئیس آكادمی اسكار تغییر نمود

رئیس آكادمی اسكار تغییر نمود سام فیلم: «دیوید روبین»، سینماگر هالیوودی بعنوان سی و پنجمین رئیس آكادمی علوم و هنرهای سینمایی اسكار، جایگزین «جان بایلی» شد.


به گزارش سام فیلم به نقل از هالیوود ریپورتر، «دیوید روبین»، سینماگر برنده جایزه امی نخستین مسئول انتخاب بازیگری است كه در تاریخ آكادمی علوم و هنرهای سینمایی اسكار به ریاست این نهاد سینمایی می رسد؛ او جای «جان بایلی» را می گیرد كه از سال ۲۰۱۷ ریاست آكادمی اسكار را برعهده داشت.
«دیوید روبین» نخستین بار در سال ۲۰۱۳ بعنوان یكی از سه نماینده شاخه تازه ایجادشده انتخاب بازیگران، به هیئت مدیره آكادمی اسكار راه پیدا كرد و در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹ نیز باردیگر در این سمت برگزیده شد.
«لین استالمستر» نخستین مسئول انتخاب بازیگری كه توانسته موفق به كسب جایزه اسكار افتخاری شود درباره انتخاب «روبین» اظهار داشت: كمتر كسی از اعضای هیئت مدیره آكادمی فعال تر از «دیوید روبین» هستند كه چند سال است ریاست كمیته عضوگیری را برعهده دارد و همواره در كوشش برای افزایش تنوع نژادی در بین اعضا و مدیران آكادمی اسكار بوده است.
وی در سال ۲۰۱۷ نیز برای ریاست آكادمی اسكار كوشش كرد اما در نهایت انصراف داد و از رقیبش یعنی «لارا درن» حمایت كرد.
انتخابات ریاست آكادمی اسكار هرساله برگزار می گردد و هر فرد می تواند تا سه سال پی در پی این مسئولیت را عهده دار باشد به شرط آن كه از حداكثر حضور ۹ سال پی در پی در هیئت مدیره اسكار خارج نشود.
هنوز شاخه ای مستقل برای بهترین انتخاب بازیگر در جوایز سینمایی اسكار وجود ندارد، اما می توان این انتظار داشت كه در دوران ریاست «دیوید روبین» این اتفاق روی دهد.
از مهم ترین فیلم هایی كه او وظیفه انتخاب بازیگر آنها را بر عهده داشته می توان به فیلم برنده اسكار «بیمار انگلیسی»، «مردان سیاه پوش» (۱۹۹۷)، «عروسی بهترین دوست من» (۱۹۹۷)، «كوهستان سرد» (۲۰۰۳)، «جاذبه» (۲۰۱۳)، «وحش« (۲۰۱۴)، «ترومبو» (۲۰۱۵) و «قوانین اعمال نمی شوند» (۲۰۱۶) اشاره نمود.
«روبین» یك دفعه در سال ۲۰۱۲ برای سریال «تغییر بازی» و یك دفعه در سال ۲۰۱۷ برای سریال معروف «دروغ های كوچك بزرگ» برنده جایزه امی در شاخه انتخاب بازیگر شده و امسال نیز برای مینی سریال «چیزهای تیز» نامزد كسب این جایزه است.
منبع:

1398/05/16
16:04:08
5.0 / 5
5247
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال