مدیر نظارت بر بازار بورس كالا:

ورق سرد فولاد در خارج از بورس عرضه می شود

ورق سرد فولاد در خارج از بورس عرضه می شود مدیر نظارت بر بازار بورس كالا اظهار داشت: هم اكنون شركت فولاد مباركه ورق سرد خودرا در بورس عرضه می كند ولی سایر تولیدكنندگان ورق سرد خودرا با قیمت های بسیار بالا و در خارج از بورس می فروشند.به گزارش سام فیلم به نقل از مهر، سید جواد جهرمی در مصاحبه ای با رادیو اقتصاد تصریح کرد: هم اکنون شرکت فولاد مبارکه ورق سرد خویش را در بورس عرضه می کند ولی سایر تولیدکنندگان ورق سرد خویش را با قیمت های بسیار بالا و در خارج از بورس می فروشند. آنچه که وزارت صمت و نهاد نظارتی تابحال پیگیری آن نبوده این بوده که شرکت هایی که ورق گرم را با قیمت های پایین تر از بورس خریده اند و باید ورق های سرد تولیدی خویش را در بورس عرضه کنند، چرا به تعهدات خود عمل نکرده اند؟!
مدیر نظارت بر بازار بورس کالا اظهار داشت: وقتی ورق سرد شرکت های مزبور در کنار ورق سرد شرکت فولاد مبارکه قرار گیرد نیاز خودروساز، صنعت لوازم خانگی، بشکه ساز و قیرساز تأمین خواهد شد.
وی اضافه کرد: این صنایع همانند سال های گذشته نمی توانند ورق وارد کنند، پس تقاضای آنها امروز به بازار وارد شده و در کنار سایر صنایع باید خرید انواع ورق فولادی را از شرکت مبارکه انجام دهند ازاین رو لزوم دارد وزارت صمت بر عرضه فولاد خارج از بورس به صورت جدی نظارت کند
جهرمی بیان داشت: مشکلات سامانه بهین یاب بسیار جدی است؛ لزوم ایجاب می کند نقصها و اشکالات این سامانه هرچه سریع تر برطرف شود.
وی افزود: برای تنظیم بازار فولاد از حیث قیمتی لزوم دارد عرضه و تقاضا توأمان ساماندهی گردد.
مدیر نظارت بر بازار بورس کالا خاطرنشان کرد: لازمه دستیابی به این هدف این است که فروش خارج از بورس وجود نداشته باشد. به عبارتی همه شرکت ها موظف باشند تمامی عرضه داخلی خویش را در بورس انجام دهند و دیگر اینکه تقاضاها، تقاضاهای واقعی تولیدکننده باشد.

1399/07/26
14:04:43
5.0 / 5
1662
تگهای خبر: فروش , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال