ارائه پیشنهاد تشكیل شورای عالی خاك به دولت

ارائه پیشنهاد تشكیل شورای عالی خاك به دولت به گزارش سام فیلم معاون وزیر جهاد اظهار داشت: پیشنهاد تشكیل شورای عالی خاك با دو گزینه شورای عالی آب و خاك و شورای عالی خاك، هر دو به دبیری وزارت جهاد كشاورزی به دولت ارائه شده است.به گزارش سام فیلم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، ششمین نشست شورای راهبردی خاک با حضور معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی، معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و رئیس سازمان امور اراضی کشور امروز اجرا شد.
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در این جلسه، گفت: پیشنهاد تشکیل شورای عالی خاک با دو گزینه شورای عالی «آب و خاک» و «شورای عالی خاک»، هر دو به دبیری وزارت جهاد کشاورزی به دولت ارائه شده است.
علیمراد اکبری اظهار داشت: در زمینه ردیف اعتباری برای خاک برمبنای ماده ۲۳ قانون برنامه ششم توسعه، اقدام و اسناد پشتیبان نهایی انجام شده است.
در این جلسه، معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور نیز با تاکید بر اینکه هیچ گونه مجوزی برای صادرات خاک جنگلی و مرتعی داده نشده است، اشاره کرد: هرگونه دخل و تصرف در اراضی ملی و کشاورزی جرم بوده و صادرات خاک بطور کلی ممنوع می باشد. ضمن آنکه برداشت خاک جنگلی، مرتعی و کشاورزی جرم شمرده می شود.
در ادامه ششمین نشست شورای راهبردی خاک، موضوع برگزاری جلسات مجازی در شش چالش خاک (فرسایش، آلودگی، تغییر کاربری اراضی، شوری و حاصلخیزی) با محوریت انجمن علوم خاک ایران و همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاونت آب و خاک مطرح و مقرر شد ۱۶۰ نفر از دستگاه ها و نهادهای ذیربط در این همایش های مجازی شرکت داشته باشند.
در این جلسه، گزارش برنامه جامع مدیریت خاک اراضی دیم توسط پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری ارائه شد و تهیه نقشه های مدیریت پذیر ۱.۲۵۰۰۰ خاک کشاورزی و پیگیری برای نهایی شدن بخشنامه اجرائی قانون حفاظت خاک در کمیسیون لوایح مورد تاکید قرار گرفت.


منبع:

1399/07/28
19:32:49
5.0 / 5
2038
تگهای خبر: آموزش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال