رئیس بیمارستان امام رضا (ع) تبریز عنوان كرد؛

خودداری شركت داخلی از تحویل اكسیژن سازهای تبریز

خودداری شركت داخلی از تحویل اكسیژن سازهای تبریز رئیس بیمارستان امام رضا (ع) تبریز از خودداری یك شركت داخلی برای تحویل اكسیژن سازهای تبریز اطلاع داد و اظهار داشت: بیماران كرونایی آذربایجان شرقی به شدت نیازمند دستگاه اكسیژن ساز هستند.به گزارش سام فیلم به نقل از مهر، مسعود فقیه دینه وری با بیان این خبر اظهار داشت: با وجود واریز مبلغ اکسیژن سازهای داخلی، یک شرکت در تهران با وجود دپوی اکسیژن سازهای خود از تحویل آنها به ما خودداری می کند و نهادهای نظارتی هم مداخله نمی کنند.
وی اضافه کرد: با اشاره به اینکه خودتحریمی داخلی هم به بخش سلامت بشدت ضربه می زند اظهار داشت: خیانت از این بالاتر که هموطنان ما از کمبود اکسیژن خفه می شوند ولی یک شرکت سودجوی داخلی از تحویل دستگاههای مورد احتیاج به مراکز درمانی خودداری می کند.
وی با اشاره به اینکه بازار تجهیزات پزشکی به شدت سودده شده است خاطرنشان کرد: بیماران کویید ۱۹ به داروهای خاص نیاز ندارند بلکه به لوازمی نیاز دارند که به دلیل اختلاف قیمت ها، تولید کننده ها عرضه نمی کنند.
رئیس بیمارستان امام رضای تبریز اظهار داشت: یک دماسنج ساده که در داخل کشور تولید می شود را شرکت ها تحویل نمی دهند و این خیانت است خیلی از شب ها تا بامداد چشم روی هم نمی گذاریم، چون تجهیزات را نمی توانیم تأمین نماییم. منِ رئیس بیمارستان نباید درگیر تأمین اکسیژن و سرساکشن باشم، اما چاره ای ندارم.
دینه وری افزود: در ابتدای کرونا چالش هایی مانند کمبود ماسک و مواد ضدعفونی بود، اما امروز چالش ها تغییر کرده است. در ابتدای شیوع کووید ۱۹ بخش هیجانی مبحث غالب بود و همه پای کار بودند اما امروز شرایط بگونه ای شده که حوزه سلامت به تنهایی در حال مبارزه با بیماری است.
رئیس بیمارستان امام رضای تبریز تصریح کرد: ما نباید فراموش نماییم که کادر درمان بخشی از همین جامعه است و اگر مردم مشکل اقتصادی دارند، کادر درمان هم دارند و این مرکز درمانی با ۲۵۰۰ نیرو از روز اول پای کار بود تا بهترین خدمت را به مردم عرضه نماید.
وی اضافه کرد: مرور زمان نیروها را مستهلک می کند و متأسفانه با عنایت به وضعیت نیروی انسانی و کمبود نیرو گردش کاری وجود ندارد و ۱۰ ماه است که کادر درمان ما شبانه روزی کار می کنند و اساسا مانند ۱۰ ماه قبل تازه نفس نیستند و اگر مسؤلان تدبیری نیندیشند مدتی دیگر انرژی و توانی برای کادر ما باقی نخواهد ماند.
دینه وری افزود: تا به امروز ۶۲۰۰ بیمار کووید ۱۹ بستری شده و یک سوم این بیماران در بخش ویژه بودند.
دینه وری استفاده از ماسک و دوری از تجمعات را قدم اول رعایت نکات بهداشتی دانست و افزود: قدم دوم در ارتباط با اصناف است متأسفانه در بحث اصناف بخصوص فروشندگان مواد غذایی بدترین وضع رعایت نشدن اصول بهداشتی را دارند.
رئیس بیمارستان امام رضای تبریز تصریح کرد: در حوزه پرستاری بحث کمبود بسیار جدی است و این حقیقت است که برخی حاضر نیستند در بخش کویید ۱۹ کار کنند و در مورد استخدام ها هم نیروی جدیدی استخدام نشده و نیروهای قبلی تبدیل وضعیت می شود ضمن اینکه از آغاز شیوع کووید ۸۲۳ نفر از کادر درمان مبتلا شده و یک نفر از همکارانمان به شهادت رسیده است.
دینه وری اظهار داشت: مشکلی در خدمات بیمارستان وجود ندارد و بهترین استادان طب اورژانس حضور دارند، اما بیماران در نقطه آخر به اینجا رجوع می کنند. درمان کووید ۱۹ مجانی نیست و هزینه هایی دارد که بخشی از آنرا بیمار پرداخت می کند و اگر احتیاج به افزایش تخت بیماران کرونایی باشد این کار را انجام می دهیم، اما سایر خدمات تحت شعاع قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: بیماران کووید ۱۹ اگر زیر ونتیلاتور رفتند فقط باید لطف خدا شامل حال این افراد برای زنده ماندن بشود و لازم است افراد به محض اینکه علایم کووید ۱۹ را دیدند به نزدیک ترین مراکز درمان رجوع کنند.

1399/08/16
18:58:54
5.0 / 5
1556
تگهای خبر: خدمات , فروش , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال