شورای صنفی نمایش تعطیل شده؟

شورای صنفی نمایش تعطیل شده؟ سام فیلم: شورای صنفی نمایش که فعالیت امسال خودرا با حاشیه آغاز نموده بود، باز هم گرفتار مسائلی شده که آنرا خبرساز کرده و البته این دفعه هم گویا باردیگر پای سازمان سینمایی در بین است.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، از روز گذشته خبرهایی در فضای مجازی در خصوص تعطیلی شورای صنفی نمایش به سبب اعتراض به حمایت نکردن سازمان سینمایی و عمل نکردن به وعده هایش منتشر گردید. همین طور گفته می شد که این شورا بخاطر همین مسائل جلسه های هفتگی خودرا هم تشکیل نمی دهد که البته باتوجه به نزدیکی زمان برگزاری جشنواره فیلم فجر و احیانا نبود متقاضی مناسب برای اکران فیلم ها در سینما، شاید خیلی این مسئله نباشد.
با این وجود برخی اعضای شورای صنفی نمایش معتقدند اگر سازمان سینمایی به تعهدات خود عمل کرده بود، تهیه کننده ها نیز با خاطری آسوده تر برای اکران فیلم های خود اقدام می کردند.
بر طبق پرس وجی ایسنا، اعتراض شورای صنفی نمایش از آن جاست که حدود سه چهار ماه قبل درصدی مصوب شد تا سازمان سینمایی برای پشتیبانی از فعالیت سینماها ضمانت کند، ولی پس از گذشت این مدت هنوز اتفاقی نیفتاده چون می گویند برای مصرف بودجه با این منظور، باید از سازمان برنامه و بودجه مجوز بگیرند. حال سوال شورا این است که آیا نمی شد در این چند ماه سریع تر و بوسیله وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این مساله را پیگیری کنند تا صنعت سینما اینطور رها نشود؟
از آن سو پیگیری ها از سازمان سینمایی از تایید این مساله و رنجش شورای صنفی نمایش به سبب انجام نشدن تعهدات مالی سازمان حکایت می کند. مسدولان سازمان سینمایی به دنبال این هستند که بابت مطالبات پاییز، به کارها سرعت بخشند. درواقع مشکل اصلی این است که اعتبار لازم برای این حمایت ها در سازمان تمام شده و ان ها خواسته اند از محلی دیگر که پول در اختیار دارند برای اینگونه مصارف خرج کنند، اما این کار بدون مجوز سازمان برنامه و بودجه برخلاف قانون است و در همین راستا فردا، دوشنبه ششم بهمن ماه جلسه فوق العاده ستاد کرونا در سازمان سینمایی برگزار می گردد تا برای حل این مسئله اقدام نمایند.
منبع:

1399/11/05
13:43:33
0.0 / 5
940
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال