رقابت منك و میناری در جوایز انتخاب منتقدان

رقابت منك و میناری در جوایز انتخاب منتقدان به گزارش سام فیلم مهر نوشت: سه فیلم «منک»، «میناری» و «بلک باتم ما رینی»، بیشترین نامزدی را در جوایز انتخاب منتقدان به دست آوردند.به گزارش ورایتی، با بیان اسامی نامزدهای جوایز انتخاب منتقدان، فیلم «منک» با ۱۲ نامزدی پیشتاز و نتفلیکس با داشتن چهار فیلم در بخش نامزدهای بهترین فیلم های سال، تاریخ ساز شد.
بیست و ششمین دوره جوایز انتخاب منتقدان، «۵ قطره خون» اسپایک لی، «بلک باتم ما رینی» ساخته جورج سی وولف، «منک» از دیوید فینچر و «دادگاه شیکاگو ۷» از آرون سورکین را در بین نامزدهای بهترین فیلم های سال انتخاب نمود که همه متعلق به نتفلیکس هستند.
سال پیش، «ایرلندی» با ۱۴ نامزدی پیشتاز این جوایز شده بود.
«میناری» با ۱۰ نامزدی بعد از «منک» در دومین جایگاه از نظر بیشترین نامزدی قرار گرفته و در بخش هایی چون بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد نامزد شده است.
«بلک باتم ما رینی» با هشت نامزدی، «اخبار جهان» با هفت نامزدی و «۵ قطره خون»، «سرزمین آوارگان»، «یک شب در میامی»، «زن جوان امیدبخش» و «دادگاه شیکاگو ۷» هر یک با شش نامزدی در ردیف بعدی جای دارند.
در مجموع نتفلیکس ۴۶ نامزدی در بخش سینمایی این جوایز کسب کرده و با احتساب ۲۶ نامزدی در بخش تلویزیونی در مجموع ۷۲ بار نام این کمپانی در نامزدها دیده می شود.
در جایگاه بعدی «A۲۴» با ۱۴ نامزدی و آمازون با ۱۳ نامزدی، بیشترین نامزدی جوایز را کسب کرده اند.
اولیویا کولمن تنها بازیگری است که هم در بخش سینما و هم تلویزیون نامزد شده و برای «پدر» و «تاج» این نامزدی ها را کسب کرده است.
چادویک بوزمن نیز نخستین بازیگری شد که ۲ نامزدی را در یک سال بعد از درگذشتش کسب می کند. نام وی برای «۵ قطره خون» و «بلک باتم ما رینی» در این لیست جای گرفته است.
اعضای اتحادیه انتخاب منتقدان، با رای ۴۰۰ منتقد نامزدهایش را انتخاب نمود. برندگان آثار سینمایی و تلویزیونی یکشنبه ۷ مارس ۲۰۲۱ در مراسمی مجازی معرفی خواهند شد.
اسامی نامزدهای جوایز انتخاب منتقدان چنین است:
بهترین فیلم
«۵ قطره خون»، «بلک باتم ما رینی»، «منک»، «میناری»، «اخبار جهان»، «سرزمین آوارگان»، «شبی در میامی»، «زن جوان امیدبخش»، «آوای متال»، «دادگاه شیکاگو ۷»
بهترین کارگردان
لی آیزک چانگ برای «میناری»، امرالد فنل برای «زن جوان امیدبخش»، دیوید فینچر برای «منک»، اسپایک لی برای «۵ قطره خون»، رجینا کینگ برای «شبی در میامی»، آرون سورکین برای «دادگاه شیکاگو ۷»، کلوئی ژائو برای «سرزمین آوارگان»
بهترین بازیگر مرد
بن افلک برای «راه بازگشت»، ریز احمد برای «آوای متال»، چادویک بوزمن برای «بلک باتم ما رینی»، تام هنکس برای «اخبار جهان»، آنتونی هاپکینز برای «پدر»، دلروی لیندو برای «۵ قطره خون»، گری اولدمن برای «منک»، استیون یئون برای «میناری»
بهترین بازیگر زن
وایولا دیویس برای «بلک باتم ما رینی»، آندرا دی برای «آمریکا مقابل بیلی هالیدی»، سیدنی فلانیگان برای «هرگز به ندرت گاهی همیشه»، ونسا کربی برای «تکه های یک زن»، فرانسیس مک دورماند برای «سرزمین آوارگان»، کری مالیگان برای «زن جوان امیدبخش»، زندیا برای «مالکم و ماری»
بهترین بازیگر مرد نقش مکمل
چادویک بوزمن برای «۵ قطره خون»، ساشا بارون کوهن برای «دادگاه شیکاگو ۷»، دنیل کالویا برای «یهودا و مسیح سیاه»، بیل موری برای «روی صخره ها»، لزلی اودوم جونیور برای «شبی در میامی»، پل ریسی برای «آوای متال»
بهترین بازیگر زن نقش مکمل
ماریا باکالووا برای «بورات ۲»، الن برستین برای «تکه های یک زن»، گلن کلوز برای «مرثیه هیل بیلی»، اولیویا کولمن برای «پدر»، آماندا سایفرید برای «منک»، یو جون یون برای «میناری»
بهترین بازیگر مرد/ زن جوان
رایدر آلن برای «پالمر»، ایبراهیم گویه برای «زندگی پیش رو»، آلن کیم برای «میناری»، تالیا رایدر برای «هرگز به ندرت گاهی همیشه»، کائولین اسپرینگال برای «آسمان نیمه شب»، هلنا زنگل برای «اخبار جهان»
بهترین گروه بازیگری
«۵ قطره خون»، «یهودا و مسیح سیاه»، «بلک باتم ما رینی»، «میناری»، «شبی در میامی»، «دادگاه شیکاگو ۷»
بهترین فیلمنامه غیراقتباسی
جک فینچر برای «منک»، لی آیزک چانگ برای «میناری»، الایزا هیتمن برای «هرگز به ندرت گاهی همیشه»، امرالد فنل برای «زن جوان امیدبخش»، داریوس و آبراهام ماردر برای «آوای متال»، آرون سورکین برای «دادگاه شیکاگو ۷»
بهترین فیلمنامه اقتباسی
کریستوفر همپتون و فلورین زلر برای «پدر»، جاناتان ریموند و کلی رایکارد برای «اولین گاو»، روبن سانتیاگو-هادسن برای «بلک باتم ما رینی»، لوک دیویس و پل گرینگراس برای «اخبار جهان»، کلوئی ژائو برای «سرزمین آوارگان» و کِمپ پاورز برای «شبی در میامی»
بهترین طراحی تولید
«اما»، «بلک باتم ما رینی»، «منک»، «اخبار جهان»، «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد»، «تنت»
بهترین فیلمبرداری
«۵ قطره خون»، «اولین گاو»، «منک»، «میناری»، «اخبار جهان»، «سرزمین آوارگان»، «تنت»
بهترین طراحی لباس
«اما»، «بلک باتم ما رینی»، «منک»، «مولان»، «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد»، «زن جوان امیدبخش»
بهترین تدوین
«پدر»، «منک»، «سرزمین آوراگان»، «آوای متال»، «تنت»، «دادگاه شیکاگو ۷»
بهترین چهره آرایی
«اما»، «مرثیه هیل بیلی»، «بلک باتم ما رینی»، «منک»، «زن جوان امیدبخش»، «آمریکا مقابل بیلی هالیدی»
بهترین جلوه های ویژه
«گری هوند»، «مرد نامرئی»، «منک»، «آسمان نیمه شب»، «مولان»، «تنت»، «زن اعجاب انگیز ۱۹۸۴»
بهترین موسیقی متن
«آسمان نیمه شب»، «منک»، «میناری»، «اخبار جهان»، «روح»، «تنت»
بهترین ترانه
«یوروویژن»، «زندگی پیش رو»، «یهودا و مسیح سیاه»، «شبی در میامی»، «پاسگاه»، «آمریکا در مقابل بیلی هالیدی»
بهترین فیلم خارجی زبان
«یک دور دیگر»، «جمعی»، «لالیورونا»، «زندگی پیش رو»، «میناری»، «هر دوی ما»
بهترین کمدی
«بورات ۲»، «نسخه چهل ساله»، «شاه استتن آیلند»، «روی صخره ها»، «پالم اسپرینگز»، «جشن آخر سال تحصیلی»
۵۷۵۷


منبع:

1399/11/21
22:49:49
0.0 / 5
679
تگهای خبر: بازیگر , سینما , سینمایی , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال