چرا تلویزیون دیگر رمضان ها كمدی ندارد؟ ـ گفت وگو با مهران مهام

موسس سریال های كمدی در رمضان اصغر فرهادی بود

موسس سریال های كمدی در رمضان اصغر فرهادی بود سام فیلم: مهران مهام که سابقه تهیه سریالهای کمدی همچون طنزهای موفق رضا عطاران را در کارنامه دارد، با یادآوری سریال های طنزی که پیش تر در روزهای رمضان مخاطبان را با خود همراه می کردند، از دلیلهای اصلی کمرنگ شدن ساخت سریالهای طنز ماه رمضانی گفت.


مهام در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به این پرسش که چرا سریال طنز «بوتیمار» بعد از جا ماندن از آنتن نوروزی برای پخش در رمضان هم انتخاب نشد؟ و این در شرایطی است که تجربه نشان داده سریال های کمدی در مناسبتی مانند رمضان از مخاطب قابل قبولی برخوردار می شوند و مدتی است که شاهد پخش سریال طنز قابل توجهی در این مناسبت نیستیم، اظهار نمود: یکی از دلایلِ نبودِ کار طنز در تلویزیون به این برمی گردد که غالبا کمدی سازهای ما از تلویزیون رفته اند. واقعیت این است، فضایی که شبکه نمایش خانگی ایجاد کرده، اغلب کمدی سازها را به سمت خود جذب کرده است.
او همین طور اظهار نمود: تلویزیون یک بودجه ای دارد که مجلس مشخص می کند و اعداد و ارقام مشخصی دارد و طبق آن سریال کمدی می سازد. برای سریال هایی مثل «پایتخت»، «نون. خ» و برخی سریال هایی که قبلا ساختیم، هزینه می کنند ولی با ارقامی که در بیرون از تلویزیون می دهند، مشخص است که کسی نمی ماند. سریال ما هم اگر برای ایام رمضان روی آنتن نمی رود، به این علت است که کار ما ۲۰ قسمت است و با توجه به این که مناسبت رمضان ۳۰ روز است، پخش نمی گردد.
تهیه کننده سریال های متهم گریخت، خانه به دوش، ترش و شیرین، من یک مستأجرم، زن بابا و دردسرهای عظیم، با ابراز تاسف از نبودِ کار کمدی در رمضان امسال، همچون سالهای قبل تصریح کرد: موسس کارهای کمدی و طنز در روزهای رمضان آقای اصغر فرهادی بودند. آقای فرهادی «یادداشت های کودکی» و «پشت کنکوری ها» را در شبکه پنج شروع کردند و پس از آن فضا در تلویزیون شکست و مشخص شد که باید برای ماه رمضان کار کمدی ساخت. پس از آن هم پشتِ سر کار را ما گرفتیم و سال ها برای تلویزیون در روزهای رمضان کار کمدی ساختیم، ولی وضعیت حالا به شکلی که در این راه سیر می نماییم و کاری هم نمی گردد انجام داد و اینکه کمدین، نویسنده کمدی و کارگردان کمدی ساز در تلویزیون کم داریم.
وی در بخش دیگری از این گفت و گو درباره زمان پخش سریال «بوتیمار» که در ابتدا از گزینه های نوروزی بود، اظهار نمود: فکر می کنم این مجموعه پس از ماه رمضان به روی آنتن برود و ظاهرا اینطور است؛ البته هنوز تاریخ دقیق تعیین نشده است.
این تهیه کننده با اشاره به اینکه «بوتیمار» از گزینه های پخش نوروزی بود، اما برای پخش در نوروز انتخاب قطعی نشده بود، دراین زمینه توضیح داد: روزی که تولید سریال «بوتیمار» شروع شد، به ما اعلام نمودند که از گزینه های نوروز هستیم. کار آقای منصور سهراب پور (تهیه کننده چوب خط) هم از گزینه های نوروزی بود. اما خب در نهایت تصمیم، پخش سریال دیگری بود.
مهام اشاره کرد: شاید از قبل هم قرار بوده است که «گاندو ۲» پخش شود اما تشخیص بر این بوده است که درباره آن اطلاع رسانی نکنند اما اینکه چرا یکباره این سریال برای نوروز انتخاب شد، من مسوول توضیح دادن درباره آن نیستم.
مهران مهام


منبع:

1400/01/21
11:44:31
5.0 / 5
600
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال