خانه سینما به وزیر بهداشت نامه نوشت

خانه سینما به وزیر بهداشت نامه نوشت سام فیلم: هیات مدیره خانه سینما در متنی خطاب به وزیر بهداشت در خواست کرد تا اهالی سینما در فهرست اولویت های دریافت واکسن کرونا قرار بگیرند.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی خانه سینما، در متن این نامه خطاب به نمکی آمده است:
«استحضار دارید که واکسیناسیون گروه های مختلف اجتماعی بصورت اولویت های دریافت واکسن شروع شده است. دانشجویان و اساتید دانشگاه ها و رانندگان تاکسی و کارمندان بانک ها و خبر نگار ها و... همگی در اولویت دریافت واکسن قرار گرفته اند.
حالا جایگاه خانه سینما (جامعه اصناف سینمایی کشور) کجاست؟
آقای وزیر بهداشت، همکاران ما در شرایطی کار میکنند که به سبب الزامات شغلی نمی توانند صد در صد پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمایند. بنا بر ضرورتهای فنی و هنری بیشتر اوقات کارگردان ها با عوامل صحنه فاصله های ایمن را نمی توانند رعایت نمایند. بازیگران باید بدون ماسک در زمانهای طولانی با فاصله ۳۰ تا ۴۰ سانتیمتری گریم شوند یا گفتگو های فیلم را بیان کنند. فیلمبردار فاصله ای چند سانتیمتری با دستیارانش دارد. همه عوامل فیلم اغلب در محیطی بسته و محدود ساعت ها کار میکنند و در معرض ابتلاء به بیماری کرونا هستند. مستند سازان این مرز بوم با قبول خطر و بدون آنکه از ابتلاء به این بیماری مصون باشند با حضور در مراکز درمانی و اجتماعات مختلف اهتمام در ثبت این فاجعه ملی و دیگر وقایع مهم کشور دارند.
آقای وزیر نیاز به دیدن فیلم و تولید محتوای فرهنگی هنری آموزشی مذهبی و غیره به شکل تصویری تعطیل شدنی نیست. نیاز های فرهنگی یک جامعه و پاسخ به آن امری انکار ناپذیر است که متأسفانه با بی تدبیری تمام، صنعت تصویر کشور به خصوص در دوران کرونا در معرض انهدام و نابودی قرار گرفته است. همکاران ما به سبب پر خطر بودن کارشان با مرگ دست و پنجه نرم میکنند.
در چنین شرایطی اختصاص سهمیه واکسن و در اولویت قرار دادن شاغلین در صنعت تصویری کشور واجب است. خانه سینما قبل از این بار ها تلاش نموده بوسیله مذاکرات رسمی با مسئولان وزارت خانه متبوع شما سهمیه ای با اولویت گروههای درحال تولید از سبد واکسن های موجود برای اهالی جامعه اصناف سینمایی کشور فراهم آورد که باوجود قول و قرارهای رد و بدل شده تا کنون به جایی نرسیده است. با این بد قولی ها ناچار شده ایم با صدایی بلند برای پیدا کردن گوشی شنوا با کنار گذاشتن تشریفات مرسوم طی این نامه سر گشاده از جنابعالی بخواهیم در مدت زمان کوتاهی که از مقام وزارت شما باقی مانده اهالی خانه سینما که در جریان تولید قرار دارند در اولویت های واکسیناسیون قرار گیرند.
در این خصوص آماده گفتگوهای فوری و بحث پیرامون دلیلهای مخاطره آمیز بودن شغلمان هستیم.
مسئولیت جان تک تک اهالی سینما و شاغلین در صنعت تصویر کشور بر عهده ما و شماست لطفاً در این روزهای آخر همراهی کنید.
هیات مدیره خانه سینما»
منبع:

1400/05/07
11:31:57
5.0 / 5
256
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال