دیدار برخی از تهیه کنندگان سینما با وزیر ارشاد

دیدار برخی از تهیه کنندگان سینما با وزیر ارشاد سام فیلم: هیات مدیره اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برخی مشکلات سینما را مطرح و نسبت به برخی انتصاب ها گله کرد.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا برخی تهیه کنندگان سینما شب گذشته، 25 آبان ماه دیداری با مهدی اسماعیلی - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ساختمان وزارتخانه داشتند که در آن برخی مطالبات سینمایی ها به اطلاع وزیر رسیده است.
طبق پیگیری از اتحایه تهیه کننده ها در این دیدار، سید غلامرضا موسوی، سید ضیاء هاشمی، منوچهر محمدی، سید جمال ساداتیان، ابوالحسن داوودی، حسین فرح بخش، علی آشتیانی پور و منیژه حکمت - اعضای هیات مدیره اتحادیه - و نیز محمد خزاعی - رئیس سازمان سینمایی - و محمد حسین نیرومند - مشاور سینمایی و هنری وزیر - حضور داشتند.
در این جلسه درباره مشکلات ناشی از قانون مالیاتی در بودجه سال 1400 برای اهالی هنر و تبعات آن بر اقتصاد کرونائی سینما، لزوم اختصاص وام های کم بهره برای زیر ساخت های سینمایی و تولید فیلم های سینمایی، لزوم برگشت شبکه نمایش خانگی به سازمان سینمایی کشور و دلیلهای این نیاز و همین طور حضور نماینده اتحادیه تهیه کنندگان در شورای پروانه نمایش گفت و گو شده است.
علوه براین ها در این دیدار نسبت به برخی انتصاب های اخیر در سازمان سینمایی هم انتقادهایی مطرح گردیده است.
وزیر ارشاد ضمن پشتیبانی از مواضع اقتصادی اتحادیه تهیه کنندگان قول مساعد همکاری دراین زمینه داده و گفته شده در بخش مالیات پیگیری ها از همین امروز شروع شده است.
اسماعیلی همین طور اعلام نموده که هر دو ماه بک بار، آماده برگزاری جلسه ای با هیات مدیره اتحادیه تهیه کنندگان سینما است تا ضمن پیگیری مشکلات موجود، نسبت به بررسی راه های پیش رو و برنامه های آتی دستور اقدام صادر شود.
منبع:

1400/08/28
14:01:07
5.0 / 5
219
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال