کتاب هایی درباره کرونا و حقوق بشر برای کودکان

کتاب هایی درباره کرونا و حقوق بشر برای کودکان به گزارش سام فیلم «از پنجره اتاقم» ترجمه محمدمهدی سیدناصری، «حقوق فردی من» و «حقوق اجتماعی من» نوشته طاهره شاه محمدی و «حمایت از حقوق بانوان و کودکان از منظر حقوق بین الملل بشردوستانه» نوشته ابراهیم مشهدی و محمدمهدی سیدناصری راهی بازار شده اند.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، «از پنجره اتاقم» با نویسندگی و تصویرگری ژو بای با ترجمه محمدمهدی سیدناصری و با بازنویسی طاهره شاه محمدی در ۲۴ صفحه مصور با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۱۸ هزار تومان در کتاب های قاصدک (واحد کودک و نوجوان موسسه نشر و تحقیقات ذکر) برای گروه سنی ب (کودکان بالای ۵ سال) انتشار یافته است.
در نوشته پشت جلد کتاب آمده است: کودکان دنیا را از دیدگاه خود می بینند؛ بی گمان حالا که همه کودکان از آسیا تا اروپا، آمریکای شمالی تا آمریکای جنوبی و آفریقا در تجربه ای مشترک، فصل جدید از زندگی را می گذرانند و به خاطر انتشار کرونا در خانه حبس شده اند، نگرانی های مشترکی هم دارند.
این کتاب به تجربه مشترک کودکانی که از دوستان و مدرسه شان دور شده اند و نگران خود و اطرافیانشان هستند، می پردازد. کودکانی که درک می کنند افرادی در جامعه شان به کمک نیاز دارند، پس به دنبال راهی هستند تا به آنها کمک کنند و در جامعه خود فعال و موثر باشند.
داستان این کتاب با الهام از وقایع و افراد واقعی نوشته شده است و همراه تصاویر زیبا بر آن است نشان دهد همه ما انسان ها ترس های یکسانی داریم که می توانیم با همدلی، خلاقیت، کارهای مثبت و سودمند بر آنها غلبه نماییم و الهام بخش کودکان خود باشیم. این کتاب نشان داده است در هر شرایطی برای عشق ورزیدن، یادگیری و ایجاد ارتباط درست فرصت هست!


همینطور چاپ دوم کتاب های «حقوق فردی من» و «حقوق اجتماعی من» از مجموعه کودکان و حقوق بشر نوشته طاهره شاه محمدی با تصویرگری ساناز کریمی هرکدام در ۲۴ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۱۸ هزار تومان در نشر مورد اشاره برای گروه سنی «ب و ج» عرضه شده است.
در پشت جلد کتاب نوشته شده است: حقوق بشر اساسی ترین و ابتدایی ترین حقوقی است که هر فرد به صرف انسان بودن باید از آنها بهره مند باشد و حقوق کودکان بخشی از موضوعات حقوق بشر است که باید بسیار مورد توجه قرار گیرد. سازمان ملل متحد با تصویب پیمان نامه ای عناوین مهمی از حقوق کودک را تصویب کرده که به دنبال آن کشورهای زیادی با امضای این پیمان نامه حقوق کودک را محترم شمردند.
لازم است در کنار همه پژوهش های علمی در این حوزه با تاکید بر اصل آموزش، کودکان و همه اقشار جامعه با حقوق بشر آشنا گردند تا در اجتماع بگونه ای رفتار کنند که حقوق بشر رعایت شود و بعلاوه مدافع حقوق بشر هم باشند.
این مجموعه دوجلدی با تاکید بر پیمان نامه حقوق کودک سازمان ملل متحد بر آن است کودکان را با حقوق فردی و اجتماعی خود آشنا کند. ثمین و امین خواهر و برادری هستند که با سوالات و کنجکاوری های خود و راهنمایی پدر و مادرشان کوشش می کنند ساده و سرگرم کننده اطلاعات مفیدی به کودکان بدهند.همینطور مجموعه دوجلدی «حمایت از حقوق بانوان و کودکان از منظر حقوق بین الملل بشردوستانه» نوشته ابراهیم مشهدی و محمدمهدی سیدناصری در ۳۸۴ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۷۹ هزار تومان در انتشارات موسسه نشر و تحقیقات ذکر عرضه شده است.
در پشت جلد کتاب می خوانیم: زنان و کودکان در طول تاریخ، بیشترین صدمات جسمی و معنوی را در اثر وقوع مخاصمات مسلحانه و در اشکال مختلف پذیرا شده اند؛ آنان هرچند نقش قابل ملاحظه ای در شروع مخاصمات نداشته اند، اما بیشترین صدمات را از آثار و نتایج جنگ ها متحمل می شوند و گاهی مورد ناپسندترین اعمال قرار می گیرند. در این میان، حقوق بشر دوستانه حمایت های وسیعی را از زنان و کودکان به هنگام مخاصمات مسلحانه بشر و غیربشر به عمل آورده است. آنان از حمایت های عمومی مقررشده برای غیرنظامیان در صورتیکه در مخاصمه مشارکت مستقیم نداشته باشند، بهره می برند و ضمن اینکه از رفتارهای منطبق با حقوق بشر برخوردار می شوند تحت حمایت مقررات حقوقی ناظر بر رفتار با دشمن قرار می گیرند، بر همین مبنا است که حقوق بشردوستانه از زمان آغاز منازعات مسلحانه تا آخر آن، سازوکارهایی حمایتی (عام و خاص) برای زنان و کودکان، لحاظ می کند که بهترین منفعت کودکان و زنان را باید در کاستن از تسلیحات کوچک و بزرگ جست وجو کرد.

1400/09/09
23:25:45
5.0 / 5
272
تگهای خبر: آموزش , چاپ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال