گیشه سرد سینماها در ایام داغ تیر ماه

گیشه سرد سینماها در ایام داغ تیر ماه سام فیلم: سه فیلم سینمایی اکران شده از شروع تابستان حدود 21 هزار نفر مخاطب را در چند روز گذشته به سینما جذب کردند.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، در روزهایی که برخی صاحبان فیلم ها و سینماها برای افزایش مخاطب و میزان فروش فیلم های روی پرده قیمت بلیت سینماها را شناور کرده اند، عده زیادی اعتقاد دارند که قیمت بلیت، تنها و اصلی ترین دلیل نرفتن مردم به سینما نیست و باید فیلم های مخاطب پسندی که تضمین بیشتری برای فروش آنها وجود دارد اکران شوند.
با اینحال از لیست بلندبالای فیلم های پشت خط اکران، سه فیلم جدید از اواخر خردادماه راهی سینماها شدند که با وجود برنامه ریزی برای اکران های مردمی با حضور بازیگران و خواننده ها اتفاق چندان ویژه ای در افزایش تعداد مخاطبان سینما رخ نداده است.
البته شورای صنفی نمایش که بعد از چند ماه با اعضای جدید باردیگر تشکیل جلسه داده، هفته قبل درخواست جلسه ای اضطراری با شورای راهبردی اکران را داشت که باید دید نتیجه راه حل نمایندگان صنوف و مدیران سینمایی به کجا می رسد.
با اینحال بر طبق آمار انتشار یافته در سامانه مدیریت فروش و اکران (سمفا) فیلم های پرفروش سال تا حالا «انفرادی»، «سگ بند» و «موقعیت مهدی» هستند که روی هم یک میلیون و ۷۲۰ هزار آنها را در سینما تماشا کرده اند.
در چند وقت اخیر هم فیلم های جدیدی به چرخه اکران اضافه شده اند از جمله، «روز ششم» به کارگردانی حجت قاسم زاده اصل با بازی مصطفی زمانی، امیر جعفری، مهران احمدی، جمشید هاشم پور و بهاره افشاری که تا بامداد روز جمعه دهم تیرماه با حدود ۸۹۰۰ تماشاگر ۳۰۰ میلیون تومان بلیت فروخته است.
«طلاخون» به کارگردانی ابراهیم شیبانی نیز که از اول تابستان اکران شده، با نزدیک به ۱۰ هزار نفر تماشاگر تا حالا حدود ۳۴۰ میلیون تومان بلیت فروخته است. در این فیلم شهاب حسینی، حسام منظور و زری خوشکام بازی کرده اند.
از روز چهارشنبه هشتم تیر هم فیلم «زالاوا» به کارگردانی ارسلان امیری با بازی نوید پورفرج، هدی زین العابدین و پوریا رحیمی سام بعد از حضور در چند جشنواره خارجی راهی اکران شد و در طول این مدت حدود سه هزار بلیت با رقم کلی ۱۲۵ میلیون تومان فروخته است.
به جز این فیلم ها از اواخر خرداد «بی صدا حلزون» به کارگردانی بهرنگ دزفولی زاده روی پرده رفت که تا حالا با ۱۱ هزار ۸۰۰ تماشاگر ۴۰۰ میلیون تومان فروش داشته است.
«بدون قرار قبلی» به کارگردانی بهروز شعیبی نیز از ۱۸ خرداد تا حالا بیش از ۵۵ هزار نفر مخاطب داشته و حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هم بلیت فروخته است.
«هناس» ساخته حسین دارابی بیش از ۷۵ هزار نفر تماشاگر داشته و نزدیک دو میلیارد تومان هم فروش داشته است.
فیلم کمدی «نقره داغ» به کارگردانی محسن آقاخان با ۲۵ هزار نفر مخاطب، اندکی بیش از ۷۰۰ میلیون تومان بلیت فروخته است.
فیلم «علف زار» به کارگردانی کاظم دانشی هم فروش بیش از ۲۵۳ با یش از ۲۵۴ هزار نفر تماشاگر به رقم فروش هشت میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان رسیده است.
«دموکراسی در روز روشن» علی عطشانی نیز با ۳۳۰۰ نفر مخاطب از شروع خردادماه حدود ۱۱۰ میلیون تومان فروش داشته است.
در میان فیلم های روی پرده دو فیلم در رابطه با کودک و نوجوان هم هستند که تعداد کم سانس ها و سینماهای آنها قابل توجه است چونکه دسترسی مخاطبی که قصد تماشای این فیلم را دارد محدود می کند. این در شرایطی است که تماشاگران این دو فیلم یعنی «پسران دریا» و «والدین امانتی» دیدن آنها را سفارش می کنند.
«والدین امانتی» به کارگردانی حسین قناعت که از ۱۸ خرداد روی پرده رفته، تا به امروز بیش از ۱۶ هزار و ۵۰۰ بلیت فروخته و به رقم فروش ۴۷۷ میلیون تومان رسیده است. اما «پسران دریا» به کارگردانی افشین هاشمی و حسین قاسمی جامی با شکست کامل در گیشه روبرو شده و با تک سالن ها و سینماهایی که داشته، تا قبل از ظهر ۱۰ تیرماه کمتر از ۶۰۰ بلیت فروخته و ۱۸ میلیون تومان هم فروش داشته است!
منبع:

1401/04/11
20:04:53
5.0 / 5
173
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال