برای نخستین بار یک آسیایی رئیس آکادمی اسکار شد

برای نخستین بار یک آسیایی رئیس آکادمی اسکار شد مهر نوشت: جانت یانگ نخستین چهره آسیایی است که بعنوان رئیس آکادمی اسکار انتخاب گردید.جانت یانگ تهیه کننده هالیوودی از جانب شورای رئیسه آکادمی اسکار بعنوان رئیس جدید آکادمی انتخاب گردید.
یانگ که اصالتی چینی دارد نخستین فرد آسیایی است که تابحال به این مقام رسیده است. وی در عین حال چهارمین زنی است که رئیس آکادمی می شود. قبل از وی فی کانین در سالهای ۱۹۸۳-۱۹۷۹ و شریل بون آیزاکس در فاصله ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ رئیس آکادمی بودند. بت دیویس هم سال ۱۹۴۱ بعنوان رئیس آکادمی انتخاب شده بود اما بعد از ۲ ماه استعفا کرد.
یانگ ۶۶ ساله چهره شناخته شده ای در هالیوود است و با فیلمسازانی چون اولیور استون و کاترین بیگلو کار کرده است. همچون فیلم هایی که وی تهیه کننده آنها بوده میتوان از «کلوپ شادی» در سال ۱۹۹۳، «مردم در مقابل لری فلینت» در سال ۱۹۹۶ و «بر فراز ماه» در سال ۲۰۲۰ که نامزدی اسکار را هم به دست آورد یاد کرد. یانگ از سال ۲۰۰۲ در بخش تهیه کنندگان به عضویت آکادمی درآمد و از پست های اخیرش نایب رییس آکادمی بوده است.
طبق اساسنامه آکادمی، رئیس آکادمی برای یک دوره یک ساله انتخاب می شود و بیشتر از ۴ دوره متوالی امکان ابقا در این پست را ندارد.
فرانک پیرسون، کارل مالدن و گریگوری پک از روسای مشهور قبلی آکادمی اسکار هستند.
۵۷۲۴۴

1401/05/12
22:48:19
5.0 / 5
368
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال