پخش مسابقات جام جهانی در سینماها جدی است؟

پخش مسابقات جام جهانی در سینماها جدی است؟ به گزارش سام فیلم، کمتر از ۱۰ رور تا شروع جام جهانی فوتبال باقی مانده و پخش مسابقات تیم ملی ایران در سینماها با اما و اگرها و تردیدهایی در فضای رسانه ای همراه شده، این در شرایطی است که آخرین پیگیری ها، بر تصمیم به پخش مسابقات با بلیتی بالاتر از قیمت معمول سینماها دلالت دارد.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، باآنکه مبحث پخش مسابقات فوتبال جام جهانی در سینماها به سیاق برخی سال ها، از ماه ها قبل مطرح شده بود اما ناآرامی های اخیر جامعه تصمیم گیری را در اینباره برای برخی در هاله ای از ابهام برد و حتا برخی آنرا کاملا منتفی دانستند.
آنچه پیشتر در اینباره اقدام شده، به اداره کل نظارت بر عرضه و نمایش سازمان سینمایی برمی گردد که در نامه ای به مدیران کل فرهنگ و اشاد اسلامی استان ها دستورالعملی را برای پخش مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر در سینماهای کشور تنظیم و ارسال کرده بود. در این نامه قید شده بود که "پخش مسابقات با استفاده از آنتن صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران باید انجام گیرد و استفاده از شبکه های ماهواره ای ممنوع می باشد. "
اما اخیرا اظهارنظری مطرح شده در خصوص این که پخش مسابقات در سینما بدون اطلاع و اجازه فیفا امکان دارد دردسر ساز شود. جهانگیر کوثری که علاوه بر تهیه کنندگی سینما در فوتبال هم سررشته دارد، به ایسنا می گوید: حق پخش مسابقات از راه اتحادیه تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه (EBU) خریداری می شود و آنچه در این مورد گفته ام، اینست که طبق قوانین خریداری پخش مسابقات، باید مسئول نمایش آنها در سینما هم مشخص باشد تا اگر اعتراضی شد و خسارتی وارد آمد معلوم باشد مسئولیت با چه کسی است.
او اضافه کرد: البته پخش فوتبال در میدان های بزرگ شهری هم معمولاً با هماهنگی تلویزیون و شهرداری صورت می گیرد و هم اکنون خوب است که با عنایت به بد بودن شرایط سینماها چنین کاری در سالن ها صورت گیرد.
وی تصریح کرد: همه امور ما هم اکنون به موقعیت پرتنش جامعه برمی گردد و اگر این فضای سیاسی تلطیف شود بقیه حوزه ها هم کم کم وضعیت بهتری پیدا می کنند.
با این وجود پیگیری های بیشتر ایسنا دراین باره نشان داده است که پخش بازی های تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی در سینما همچنان برقرار است و مجوزهای آن گرفته شده و از آنجائیکه مبحث با عنایت به شرایط فعلی جامعه در سطوحی دیگر بررسی می شود، مساله حق پخش هم احیانا در همانجا حل شده است.
هم اکنون طبق آنچه خبرنگار ایسنا کسب کرده، به جز بازی های تیم ایران رایزنی برای کسب مجوز پخش مسابقه های دیگر جام جهانی هم صورت گرفته و در صورت مستمر بودن پخش فوتبال در سینما، برای آنها هم بلیت فروشی می شود.
به نظر می آید اراده پخش مسابقات جام جهانی در سینما وجود دارد. با این وجود شورای صنفی نمایش سینما، چند روز قبل اعلام نمود که بررسی هایی را در رابطه با مدل اجرایی پخش مسابقات جام جهانی فوتبال در سینماها انجام داده و گویا مقرر است یکشنبه آینده (۲۲ آبان ماه) نتیجه نهایی مشخص و اعلام گردد.
درباره ی قیمت نهایی عرضه بلیت پخش فوتبال هم پیشتر گفته شده بود که مبلغ بلیت بیشتر از بلیت فیلمهای سینمایی (سقف قیمت بلیت سینماها در سینماهای مدرن ۴۵ هزار تومان است) فروخته خواهد شد.
منبع:

1401/08/20
14:00:13
5.0 / 5
660
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال