اقتباس ادبی در سینما جدی می شود؟

اقتباس ادبی در سینما جدی می شود؟ به گزارش سام فیلم، مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی در حاشیه بازدید از سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از تفاهمنامه معاونت فرهنگی وزارت ارشاد و بنیاد سینمایی فارابی جهت راه اندازی میز مشترک اقتباس اطلاع داد.


به گزارش سام فیلم به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی؛ سید مهدی جوادی، مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی، در رابطه با تفاهمنامه مشترک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد سینمایی فارابی اظهار داشت: محتوای آثار اقتباسی و نشر مکتوب به تقویت و غنای آثار سینمایی کمک می نماید و به منظور تقویت اقتباس در سینما در خلال توافق معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ اسلامی و بنیاد سینمایی فارابی میز مشترکی افتتاح شد.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در ادامه اضافه کرد: در سالهای گذشته آثار اقتباسی خوبی در سینمای ایران داشتیم اما آنطور که باید و شاید به اقتباس توجه ویژه ای نشده است. در بنیاد سینمایی فارابی هم پارسال اتفاقات و حرکت های خوبی صورت گرفت اما حقیقت امر اینست که در نهایت هیچ کدام از تصمیمات و فرآیندها منجر به تولیدات سینمایی از آثار اقتباسی فاخر نشد. حوزه نشر و کتاب ذیل معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و در خلال توافق و برنامه ریزی صورت گرفته با هماهنگی معاونت فرهنگی به ریاست جناب آقای دکتر یاسر احمدوند، میز مشترکی برای آثار اقتباسی راه اندازی و در نمایشگاه سال جاری شروع به کار آن اعلام گردید.

این میز به بررسی پیشنهادات اقتباس، در بین کتاب های چاپ شده خواهد پرداخت و کارگروه مشترکی در مقام سفارش دهنده و تولیدکننده فیلم نامه های اقتباسی ناظر به تولید خواهد بود و کتب، داستان ها و پیشنهاداتی که به فضای تولید آثار اقتباسی در سینما نزدیک است را دنبال خواهد نمود.

این توافق نامه در نمایشگاه سال جاری انجام شد و بعد از نمایشگاه بین المللی کتاب این میز به صورت تخصصی با هدف شناسایی آثار اقتباسی برای تولید فیلم سینمایی با محوریت اقتباس مستقر خواهد شد.
1402/02/31
12:21:25
5.0 / 5
775
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال