چهارمین شماره پدیدار انتشار یافت، ویژه یك سالگی

چهارمین شماره پدیدار انتشار یافت، ویژه یك سالگی سام فیلم: شماره چهارم پدیدار مجله دیجیتال سینما، تئاتر و ادبیات منتشر گردید.به گزارش سام فیلم به نقل از مهر، مجله «پدیدار» حاصل تلاش دانشكده سینما و تئاتر دانشگاه هنر هفته آخر سال ۹۶ در حالی منتشر گردید كه به علت یك ساله شدن فعالیت خود مطالب ویژه ای را در این شماره منتشر نموده است.
در بخش سینمای این مجله مطالبی چون دست كم گرفته شدن مطالعات فرهنگی در پژوهش های سینمای ایران، گفتگو با علیرضا برازنده مدیر فیلمبرداری، تحلیل جامعه شناختی فیلم «چهارصد ضربه»، آموزش استاندارد جلوه های تصویری، گفتگویی آگاهی دهنده بین دو فیلمساز فیلم كوتاه و پخش كننده فیلم كوتاه در جشنواره های خارجی و مروری بر كارنامه ژان پیِر ملویل انتشار یافته است.
در بخش ادبیات هم طرح ۲ نمایشنامه تاریخی از گریگور یقیكیان تحلیلی مفصل می گردد و به نمایشنامه ای از مارتین مك دونا به نام جمجمه ای در كونمارا پرداخته می گردد. بخش زندگی با رمان مجله كه در شماره های پیشین مطالبی درباره محمدحسن شهسواری و احمد پوری به همراه مصاحبه با آنها را شامل می شد، در این شماره به احمد محمود می پردازد و مصاحبه ای با لیلی گلستان، نویسنده كتاب گفتگو با احمد محمود دارد.
بخش تئاتر مجله مقاله ای مبسوط درباره جُون لیتلوود یكی از زنان مهم تاریخ تئاتر بریتانیا دارد كه درباره وی مطالبی به زبان فارسی در دسترس نبوده است. علاوه بر آن نقدی بر نمایشنامه «كوكوی كبوتران حرم» اثر علیرضا نادری هم در بخش تئاتر آمده است.
بخش پرونده «پدیدار» كه در شماره های پیشین به سریال «آینه سیاه»، فیلم «منچستر كنار دریا» (۲۰۱۶) و به قاسم هاشمی نژاد اختصاص داده شده بود، در شماره چهارم به فیلم «بی عشق» (۲۰۱۷) از فیلمساز روس زویا گینتسف می پردازد كه سینماگرانی چون محمدعلی سجادی، نازنین مفخم، محمد آلادپوش و مهران كاشانی نظر خویش را درباره این فیلم بیان كرده اند.
بخش گزارش مجله كه در شماره قبلی به مستندسازی و نقد و تحلیل جشنواره فیلم نهال ۹۶ پرداخته بود، در این شماره گزارشی از فعالیت های دانشكده هنرهای دراماتیك اختصاص یافته كه با پژوهش های بلندمدتی گردآوری شده و اطلاعات و مستندات و تصاویری از آن دوره را ارائه كرده است.
مدیر مسئول این مجله سیدمحسن هاشمی و سردبیری آن را پیام غنی پور برعهده دارد. این مجله در كانال تلگرام و سایت دانشگاه هنر آرشیو می گردد و در قالب یك فایل پی دی اِف قابل دانلود است.

1397/01/05
12:41:48
5.0 / 5
4567
تگهای خبر: تئاتر , جشنواره , سینما , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال