بازیگر افغان از مهاجرت می گوید

بازیگر افغان از مهاجرت می گوید سام فیلم: بازیگر نقش اول فیلم «رفتن» اظهار داشت: هر آدمی در درون خود درد مهاجرت دارد.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، رضا احمدی بازیگر نقش اول فیلم «رفتن» درباره پدیده مهاجرت اظهار داشت: مهاجرت مزایا و معایبی دارد، فردی كه مهاجرت میكند دیگر اختیارش دست خودش نیست و مشخص نمی باشد كه به مقصد می رسد یا نه به خصوص در مورد دختران كه خطرهای بیشتری دارد، البته مزایایی هم دارد از این نظر كه پس از سختیهای زیاد بلاخره به یك آرامش در زندگی می رسیم.
وی افزود: من یك ساله بودم كه خانوادهام به ایران مهاجرت كردند و سختیهای زیادی كشیدند. بطور قطع گر من الان در كشور خودم افغانستان بودم جایگاه كاری فعلی ام را نداشتم و در فقر و جنگ میماندم.
بازیگر فیلم «شنل» خاطرنشان كرد: در موسسه بازیگری كه زیرنظر اتباع مهاجرین و هلیا فیلم است دوره بازیگری دیدم و مدیر آنجا حاج احمد عطایی من را به برادران محمودی برای حضور در فیلمشان معرفی نمود.
احمدی درباره فیلم «رفتن» هم اظهار داشت: اگر مخاطب با دقت این فیلم را دیده باشد متوجه می گردد كه با چه ظرافتی سختیهای مهاجرت به تصویر كشیده شده است. اینكه مردم افغانستان به خاطر فقر و جنگ به ایران و كشورهای اروپایی مهاجرت می كنند. من معتقدم هر آدمی در درون خود یك درد مهاجرت دارد.
وی افزود: در این فیلم خانم فرشته حسینی هم حضور دارد كه هم وطن است و همین مبحث باعث شد كه من راحت تر در این فیلم بازی كنم چونكه علاوه بر برادران محمودی او هم راهنماییهای زیادی در مورد بازیگری به من می كرد.
احمدی تصریح كرد: طبیعی بود وقتی یك نفر از هم وطن خودت در جایی كه غریب هستی حضور داشته باشد آن فضا برایت بهتر خواهد شد. در مورد خانم حسینی هم برای من به همین شكل بود تاآنجا كه علاوه بر حضورمان در فیلم «رفتن» از حال یكدیگر آگاه هستیم.
وی با اشاره به اینكه «رفتن» نخستین همكاری اش با برادران محمودی بود، اظهار داشت: همكاری با برادران محمودی تجربه خوبی بود چونكه پس از این فیلم اتفاقات خوبی برایم در عرصه بازیگری افتاد.
احمدی افزود: پس از «رفتن» در فیلم «شنل» ساخته حسین كندری و «اتاق تاریك» ساخته سید روح الله حجازی حضور داشتم كه در این دو فیلم بازیگران بسیار باتجربه و خوب سینمای ایران حضور داشتند و من از آنها موارد زیادی را در مورد بازگری یاد گرفتم.
وی افزود: برادران محمودی جدا از اینكه من را بعنوان بازیگر فیلمشان انتخاب كرده بودند به من لطف زیادی داشتند.در تهران جایی برای اسكان من فراهم نموده بودند چونكه محل زندگی من با تهران فاصله بسیاری داشت.آنها بسیار بااخلاق هستند و من خودم را برادران آنها میدانم. اگر صدبار دیگر هم به من پیشنهاد كار بدهند باز هم می پذیرم چونكه حضورم در سینما را مدیون آنها هستم.
احمدی درباره فعالیتهای جدیدش هم اظهار داشت: اخیرا برای حضور در سریالی بنام «دوقلوها» كه مقرر است از شبكه دو سیما پخش شود قرارداد بستهام.در هفتاد قسمت این سریال حضور دارم و فیلمبرداری آن یك ماه دیگر شروع میشود.
1397/04/24
14:30:58
5.0 / 5
4731
تگهای خبر: بازیگر , سریال , سینما , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال