امیر سحرخیز در گفتگو با مهر:

انیمیشن قابلیت نامزدی در رشته های فنی جشن سینمای ایران را داشت

انیمیشن قابلیت نامزدی در رشته های فنی جشن سینمای ایران را داشت سام فیلم: رییس هیات مدیره صنف انیمیشن اعتقاد دارد انیمیشن برای نامزدی در رشته های فنی جشنواره های مختلف همچون جشن بزرگ سینمای ایران قابلیت دارد.


امیر سحرخیز رییس هیات مدیره صنف انیمیشن در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حضور یك اثر انیمیشن در بین نامزدهای فیلم بلند بیستمین جشن بزرگ سینمای ایران اظهار داشت: انیمیشن سینمایی «فیلشاه» به كارگردانی هادی محمدیان از بین سه فیلم بلند انیمیشن برای حضور در این دوره از جشن بزرگ سینمای ایران انتخاب گردید كه این فیلم ها شامل «كلیله و دمنه» به كارگردانی علیرضا توكلی بینا و «فهرست مقدس» به كارگردانی محمدامین همدانی و «فیلشاه» بود و درنهایت «فیلشاه» ساخته هادی محمدیان در بخش موسیقی امزد دریافت جایزه شده است.
وی افزود: موسیقی «فیلشاه» توسط داوران تخصصی این بخش نامزد دریافت جایزه شده است.
رییس هیات مدیره صنف انیمیشن تصریح كرد: یك فیلم انیمیشن قابلیت بسیاری برای نامزدی در رشته های فنی دارد، اما ما هنوز در حال پیمودن یك مسیر طولانی هستیم كه امیدواریم با موفقیت آن را پشت سربگذاریم.
وی توضیح داد: در مراسم اسكار هم ابتدا انیمیشن ها در رشته ای مانند موسیقی جایزه می گرفتند اما به تدریج موفق شدند جای خویش را در میان فیلم های دیگر باز كنند و در رشته های دیگر هم نامزد شوند.
سحرخیز در انتها اظهار داشت: البته من بسیار خوشحال هستم كه حداقل یك فیلم انیمیشن در لیست نامزدهای فیلم بلند بیستمین جشن بزرگ سینمای ایران قرار دارد.

1397/05/19
23:09:52
5.0 / 5
4519
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال