وعده ی پخش دار شدن سینمای كودك و نوجوان

وعده ی پخش دار شدن سینمای كودك و نوجوان سام فیلم: مسئول سینمای كودك و نوجوان سازمان سینمایی با تاكید بر پشتیبانی از بخش خصوصی در سینمای كودك و نوجوان از طریق اندازی پخش فیلم های كودكان و نوجوانان اطلاع داد.


به گزارش سام فیلم به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، حبیب ایل بیگی اظهار نمود: سینمای كودك امروز مانند دهه ۶۰ و ۷۰ نیست؛ ما در آن دوران اوج داشتیم و امیدواریم با دورخیزی به سمت این سال ها برویم و برنامه های مدونی برای سینمای كودك در سازمان سینمایی در نظر گرفته شده است.
وی اظهار نمود: از منظر كیفی و تعداد آثار تولید شده وضعیت سینمای كودك و نوجوان رو به رشد است. خوشبختانه امسال برخلاف چند سال قبل كه در اكران نوروزی سینمای كودك را فراموش كرده بودیم، فیلم كودك داشتیم كه فروش خوبی داشت و پس از آن هم فیلم كودك دیگری آمده است و سال قبل از مرداد اكران كودك داشتیم.
مسئول سینمای كودك و نوجوان سازمان سینمایی تصریح كرد: در حوزه تولید هم شورای فیلمنامه تخصصی سینمای كودك در بنیاد سینمایی فارابی هر هفته تشكیل جلسه می دهد و فیلمنامه های عرضه شده را در محورهای اعلام شده بررسی می كند.
ایل بیگی افزود: سمت و سوی سینمای كودك را درباره كودك و نوجوانان به آثار برای كودك و خانواده بردیم. فیلم هایی كه درباره كودك ساخته می گردد بیشتر مخاطبش والدین و بزرگسالان هستند از اینرو به فیلمسازان سفارش كردیم در آثارشان به خانواده ها توجه ویژه ای داشته باشند و امسال در جشنواره كودك به این مهم بیشتر توجه شده بود.
وی خاطرنشان كرد: قهرمان فیلم های حاضر در جشنواره كودك و نوجوان امسال بچه ها بودند و از عنصر تخیل در آثار استفاده شده بود و امید بخشی در آنها دیده می شد. رفتن به این سمت و سو به ما كمك می نماید و هنوز نیاز داریم به دنیای تخیلی و فانتزی بیش از پیش توجه نماییم و در این راه باید از جلوه های بصری استفاده نماییم.
ایل بیگی اظهار داشت: در یكسال گذشته با مراكز مختلف تعامل داشتیم و تشكل بخش خصوصی فعالان سینمای كودك تشكیل شد و با همه دست اندركاران سینمای كودك گفت وگو كردیم. همینطور با آموزش و پرورش، كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان جلساتی برگزار گردید.
وی توضیح داد: كودكان و نوجوانان ما در معرض خطر هستند و اگر سینمای دهه ۶۰ و ۷۰ در اوج بود به این دلیل بود كه رقیبی برای سینمای كودك وجود نداشت اما امروزه سرگرمی های دیگر در دسترس كودكان است و باید همه استان ها، وزارتخانه ها و نهادهای مختلف در حوزه سینمای كودك و نوجوان كمك كنند.
مسئول سینمای كودك و نوجوان سازمان سینمایی اضافه كرد: سطح تعامل ما با نهادها از توافقنامه ها فراتر رفته و همدلی بین بخش های مختلف دیده می گردد. حركت كوچكی كه در جشنواره كودك انجام دادیم برگزاری دومین دوره «المپیاد فیلمسازی نوجوانان» بود كه با همكاری نهادهای مختلف از جانب بنیاد سینمایی فارابی برگزار گردید.
ایل بیگی اظهار نمود: باید بخش خصوصی را برای حضور در سینمای كودك ترغیب نماییم. برنامه پیش روی ما برای آنكه سرمایه گذاران حوزه بازی، عروسك، نوشت افزار و... در سینمای كودك حضور یابند، تدوین شده است و رییس سازمان سینمایی به استراتژیك بودن سینمای كودك تاكید دارد و بزودی شاهد پخش سینمای كودك و نوجوان از جانب بخش خصوصی خواهیم بود.
وی عنوان كرد: نقصی كه سال ها شاهد آن هستیم عدم معرفی درست فیلم های سینمایی است. فیلم ها باید در رسانه ملی معرفی شوند. فیلم های برتر جشنواره كودك و نوجوان را كسی نمی شناسد. كشورهایی كه می خواهند سینمای ملی داشته باشند با برنامه های مختلف، آن را به مخاطبان همچون كودك و نوجوان معرفی می كنند و سینمای كودك باید در شبكه های مختلف تلویزیونی كه گروه كودك دارند، معرفی شود.
قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی اظهار داشت: ۱۳ میلیون دانش آموز داریم پس مخاطبان سینمای كودك و نوجوان كمتر از دیگر ژانرهای سینما نیست.یكی از راهكارهای خوب دیده شدن آثار، راه اندازی پخش سینمای كودك و نوجوان است. با مدیران پردیس های سینمایی گفت وگو كردیم و با تاسیس پخش سینمای كودك و نوجوان و افزوده شدن سینماهای كانون به پخش كودك، اتفاقات خوبی خواهد افتاد.
ایل بیگی اظهار داشت: لازم است سینماداران هم فیلم های كودك را به سبد اكران خود اضافه كنند. تلاش می نماییم بخشی از حمایت ها را به اكران ببریم و «سامانه اردویی مدارس» را از سال قبل راه اندازی كردیم.1397/06/24
15:17:11
5.0 / 5
4426
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال